alexa Parmigiani | Toric | Hemispheres | Retrograde
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Parmigiani Toric Hemispheres Retrograde

parmigiani-logo.png

Sektörün önde gelen butik markalarından Parmigiani, ikinci zaman dilimi özellikli yeni modeli Parmigiani Toric Hemispheres Retrograde ile beğeni topladı. Klasik Parmigiani kasasında sunulan model kullanıcı dostu ikinci zaman dilimi özelliği ile dikkat çekiyor.

Modelin kasası, Parmigiani ismini ilk taşıyan tasarıma sadık kalınarak hazırlanmış. SIHH 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulan zaman ve tarih fonksiyonlu Toric Chronometre  modeliyle tekrar markanın ürün grubunda kendine yer bulan kasa 18K pembe altından üretilmiş. İkinci zaman dilimi ile ilgili modül nedeniyle biraz büyük boyutlarda hazırlanan kasanın çapı 42.8mm olarak tasarlanmış. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasanın iki farklı ayar tepesi sağ tarafa yerleştirilmiş. Kasanın ön yüzünde, Parmigiani modellerinde aşina olduğumuz yuvarlak tırtıklı bezel de yerini almış.

Parmigiani-Toric-Hemispheres-Retrograde-3.jpg

Modelin kadranı oldukça özgün bir dizilime sahip şekilde hazırlanmış. Fildişi zemin rengi üzerine kontrast siyah indekslerle hazırlanan kadranın yüzeyi de hafif pütürlü bir dokuyla tasarlanmış. Mızrak tarzında hazırlanmış kolların yer aldığı kadranın saat 1 ve 6 yönünde iki adet alt kadran konumlandırılmış. Her iki zaman dilimi için kendi 12/24 saat durumlarını gösteren alt kadranlara işaretçi (pointer) tarzı tarih fonksiyonu eşlik etmiş. Saat 12 hizasında yer alan geniş alt kadranda da ikinci zaman dilimi özelliğine yer verilmiş. Bir saatlik aralıklarla ileri/geri hareket edebilen ikinci zaman dilimi tiplerinden farklı şekilde, Parmigiani Toric Hemispheres Retrograde modelinde dakika bazında ayar yapılabilen gelişmiş bir GMT modülüne yer verilmiş.

Parmigiani-Toric-Hemispheres-Retrograde-2.jpg

Yeni modelin içerisinde Caliber Ref. PF317 otomatik mekanizma kullanılmış. Markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. 331 tabanlı mekanizmada, Cenevre merkezli ünlü komplikasyon tasarımcısı Agenhor tarafından üretilen ikinci zaman dilimi modülüne yer verilmiş. Karmaşık dişli seti, UV-LIGA tekniği kullanılarak iskelet formunda hazırlanmış metal bileşenler ve karakteristik köprüler gibi tasarımcısının imzası niteliği taşıyan detaylar barındıran mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezervi de 50 saat olarak belirlenmiş.

Parmigiani-Toric-Hemispheres-Retrograde-4.jpg

Parmigiani-Toric-Hemispheres-Retrograde-5.jpg Parmigiani-Toric-Hemispheres-Retrograde-6.jpg

Timsah derisi siyah kayış ve kasa ile uyumlu 18K pembe altın toka ile gelen modelin satış fiyatı CHF 29,500 olarak belirlenmiş.

Benzer İncelemeler