alexa Patek Philippe | Perpetual | Calendar | Chronograph | Piece Unique
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Patek Philippe Ref. 5270T-010 Perpetual Calendar Chronograph Piece Unique

Patek Philippe, Ref. 5270 Perpetual Chronograph modelinin yeni unique piece versiyonunu tanıttı. Model, 7 Kasım 2022'de iki yılda bir düzenlenen Çocuk Eylem Galasında açık artırmaya çıkarılacak.

Patek-Philippe-Perpetual-Calendar-Chronograph-Piece-Unique-2.jpg

Modele geçmeden önce, modelin satışından elde edilecek gelirin aktarılacağı hayır organizasyonundan biraz bahsedelim. Children Action, 1994 yılında, İsviçreli girişimci Bernard Sabrier tarafından, dünyanın dört bir yanındaki yoksul çocukların hayatlarında bir fark yaratmaya kendini adamış bir yardım kurumu olarak kuruldu. Organizasyon, her iki yılda bir, hayır kurumunun çeşitli amaçlarını desteklemek için küçük bir mal seçkisini açık artırmaya çıkaran bir galaya ev sahipliği yapıyor. 

Patek-Philippe-Perpetual-Calendar-Chronograph-Piece-Unique-4.jpg

Söz konusu model, unique piece yani sadece bir adet üretiliyor. Patek Philippe’in bayrak gemisi sürekli takvim modeli Ref. 5270 platformunu temel alan model, özgün detaylarıyla standart versiyonlardan ayrılıyor.

Öncelikle yeni model, 5270’in ilk ve tek titanyum kasalı versiyonu olma özelliğini taşıyor. Saat dünyasında uzun zamandır kullanılıyor olmasına rağmen lüks saatçiliğin radarına son birkaç yıldır takılan titanyum, belli ki bu segmentteki hızlı yükselişine de devam ediyor. Özenle tasarlanmış kasa, içbükey bir çerçeveye, iki katmanlı çıkıntılara ve saten fırçalanmış ve parlatılmış butonlara sahip zamansız çizgileriyle öne çıkıyor 41mm çapında ve 12.4mm yüksekliğinde tasarlanan kasanın iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. 

Şık modelin bir diğer kendine özgü özelliği ise kadran kısmında karşımıza çıkıyor. Zarif kadran, zümrüt yeşili tonunda ve güneş ışını desenli zemine ev sahipliği yapıyor. 

Patek-Philippe-Perpetual-Calendar-Chronograph-Piece-Unique-3.jpg

Modelin kalbinde, Calibre CH 29‑535 PS Q mekanizma görev yapıyor. Elden kurmalı mimarisiyle geleneksel kronograf hayranlarının rüyalarını süsleyen mekanizma, Perpetual Calendar özelliği ile türünün en rafine örnekleri arasında yer alıyor. Patek Philippe mührü ile taçlandırılan mekanizma, saat, dakika, küçük saniye, merkezi saniye ve 30 dakikalık sayaçlı kronograf, tarih, haftanın günü, ay, artık yıl, ayın evreleri ve gündüz-gece göstergesi ile sürekli takvim özelliklerine ev sahipliği yapıyor.

Özel modeli, siyah timsah derisi kayış ve titanyumdan üretilmiş katlanır toka tamamlıyor.

Unique piece model, Phillips Bacs & Russo house tarafından 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde Hotel La Réserve Genève'de düzenlenen "Cenevre Saat Müzayedesi: XV" öncesi gösterimlerde saat severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Benzer İncelemeler