alexa Piaget | Polo | Field | Ref. GOA4022
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Piaget Polo Field Ref. GOA4022

Piaget, sport-chic segmentindeki kült üyesi Polo model ailesine yeni bir version ekliyor. Yeşil temasıyla öne çıkan limitli model, koleksiyonda ilk defa yer verilen yeni kadran deseni ile geçmiş modellerden ayrılıyor.

Yeni modele geçmeden önce Piaget Polo konseptinin tarihine kısaca bir bakalım. Markanın 1979 senesinde ilk defa tanıttığı Polo, Piaget’nin hem saat hem de mücevher konularındaki derin tecrübesini, dönemin sport-chic trendiyle buluşturan, ilginç bir model olarak serüvenine başlamıştı. Piaget ailesinin dördüncü nesil üyelerinden Yves G. Piaget tarafından tasarlanan model, kasa ile sadece form olarak değil görsel anlamda da entegre bir yapı suan metal bileziği ve o dönem müthiş ileri bir teknoloji kabul edilen, ultra-ince Caliber 7P quartz mekanizması ile göz kamaştırıyordu. 80ler’in ikonik tasarımları arasına giren model, markanın tüm satışlarının 1/3ünü tek başına karşılayarak “best-seller” unvanının da sahibi olmuştu.

piaget-polo-field-1.jpg

Günümüze kadar farklı versiyonlarıyla inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Polo, sport-chic konseptinin hızla parlayan yıldızının da etkisiyle, Piaget’in tozlu arşivlerinden markanın tasarım stüdyosuna uzanan bir yolculuğa çıktı. Takvimler 2016’yı gösterdiğinde, karşımızda modern, dinamik ve maskülen bir Piaget Polo vardı. Üç kollu modellerle başlayan yeni nesil Polo S konsepti, zaman içinde kronograf versiyonlarla genişlemeye devam etti. Lüks spor saat kavramının durmak bilmeyen yükselişine kayıtsız kalmayan köklü marka, ilerleyen zamanlarda farklı kadran renklerinin yanı sıra kadın kullanıcıları hedef alan 36mm çaplı versiyonlara da ev sahipliği yaptı. 

Koleksiyona yeni eklenen model, 42mm çapında ve 9.4mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Sportif kasa, kalın bezelin ve ustalıkla işlenmiş parlak kenar çizgilerinin de etkisiyle bilekte konforlu ve göründüğünden daha kompakt bir tecrübe vadediyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasa, modelin sportif karakterine uygun şekilde, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

piaget-polo-field-2.jpg

Şık modelin ayırt edici özelliklerinden biri zümrüt yeşili kadran, yeni bir desene de ev sahipliği yapıyor. Model ailesinde yer alan geçmiş versiyonlardan hatırladığımız tek tip enine çizgilerin yerini alan bu desen, kadrana farklı bir hareket ve ekstra derinlik katıyor. Bunun dışında kalan detaylar ise, model ailesinin klasikleşmeye aday tasarım unsurlarından oluşuyor.

piaget-polo-field-3.jpg

Şık modelin kalbinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber 1110P atıyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen mekanizma, özel yetenekleri arasında ultra-ince mekanizmalar tasarlama bulunan bir markadan beklendiği üzere, son derece şık ve zarif detaylar sunuyor. 25.58mm x 4mm boyutlarında tasarlanan, otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saate kadar güç rezervi sunuyor. 

piaget-polo-field-5.jpg

Yeni modele, kadrana uygum şekilde yatay çizgilerde detaylandırılan yeşil kauçuk kayış eşlik ediyor. Piaget imzalı katlanır klips ile bileğe sabitlenen kayış hem konforlu hem de sportif kullanım tecrübesi sunuyor. Markanın hızlı kordon değiştirme sistemine uygun tasarlanan kayış, farklı renk ve malzeme alternatifleriyle tasarlanan ekstra kayış kullanımına da yeşil ışık yakıyor.

Her sene sadece 400 adet ile sınırlı üretilecek olan model için belirlenen liste fiyatı ise USD 13,750.

Benzer İncelemeler