alexa G0A45001 | G0A45004 | Polo Skeleton | Piaget | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Piaget Polo Skeleton

Piaget, spor-şık lüks saat segmentindeki başarılı üyesi Piaget Polo S model ailesini genişletmeye devam ediyor. Koleksiyona eklenen iki yeni model, iskelet tarzı temalarıyla dikkat çekiyor.

piaget-polo-skeleton-1.jpg

Piaget, saat dünyasında bir fenomen haline gelen spor-şık saat konseptine 2016 yılında tanıttığı Polo S ile hızlı bir giriş yapmıştı. Markanın imza modellerinden 1979 tarihli klasik Polo modelinin teknik ve tasarımsal manada güncellenmiş bir versiyonu olan Polo S, kısa zamanda segmentin başarılı alternatifleri arasında yerini almıştı.

piaget-polo-skeleton-2.jpg

Marka bugün, Polo S konseptini hem iskelet tarzıyla hem de beklenen “ince” kasayla buluşturuyor. Yeni model, mavi ve gri renk temaları taşıyan iki farklı versiyon ile geliyor.

g0a45004-piaget-polo-skeleton-1.jpg g0a45001-piaget-polo-skeleton-1.jpg

Polo S model ailesinin güncel formuna sadık kalınarak tasarlanan kasa önceden olduğu gibi 42mm çap ölçüsüyle geliyor. Ancak yeni modelde toplam yükseklik 6.5mm olarak revize edilmiş. Bu 30% inceltilmiş ölçü Piaget gibi bir marka için belki ultra-thin gözükmeyebilir fakat, saatin bilekteki duruşunda büyük bir fark yaratacağından şüphemiz yok. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretilen paslanmaz çelik kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor.

piaget-polo-skeleton-4.jpg

Yeni modeller için en önemli detaylardan biri de kadran kısmı elbette. Zevkle perfore edilmiş kadran ve aynı şekilde tasarlanmış mekanizma, model ailesinin neo-klasik tasarımını son derece modern bir forma sokuyor. İskelet kadran, galvanik gri ve mavi PVD kaplama olarak iki farklı tema ile sunuluyor. Kılıç tarzı aplik indekslerin ve perfore gümüş kolların eşlik ettiği kadranda zaman, dış tarafa yerleştirilmiş saat/dakika skalası ile okunuyor.

g0a45001-piaget-polo-skeleton-2.jpg g0a45001-piaget-polo-skeleton-3.jpg

Piaget Polo Skeleton, in-house tasarlanıp üretilen, Caliber Piaget 1200S ile hayat buluyor. 25-taşlı ve mikro-rotor kurgulu otomatik mekanizma toplam 189 parçadan oluşuyor. 31.9mm x 2.4mm kalibre 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 44 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Saat ve dakika dışında herhangi ek bir fonksiyonu bulunmayan mekanizmanın konsepte uygun şekilde perfore edilmiş ve renklendirilmiş bileşenleri, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

piaget-polo-skeleton-3.jpg

Her iki versiyon için markanın patentli hızlı kayış değiştirme sistemi ile uyumlu metal bilezik ve renk temasına uygun tasarlanmış timsah derisi kayış seçenekleri bulunuyor.

g0a45001-piaget-polo-skeleton-4.jpg g0a45004-piaget-polo-skeleton-2.jpg

Benzer İncelemeler