alexa Rado | Captain Cook | High-Tech Ceramic Diver | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver

Sade ancak işlevsel tasarımları yıpranmaya dayanıklı materyallerle buluşturan modelleri ile saat dünyasının kendine has isimleri arasına giren Rado, dalgıç Captain Cook High-Tech Ceramic Diver modelleri ile genişletiyor.

rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-1.jpg rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-3.jpg

Rado'nun başarılı Captain Cook ürün ailesi bu yıl yeniden genişletiliyor. 2021 yılında tanıtılan şeffaf kadranlı ve kısmen iskeletleştirilmiş mekanizmaya sahip seramik modellerin ardından bu yeni tasarımlara, “Diver” terimi de ekleniyor.

Yeni modeller, 43mm çapında ve 14.6mm yüksekliğinde tasarlanmış, mono-blok kasa ile geliyor. High-Tech ve Plasma High-Tech seramikten üretilen kasaların ön yüzünde, yine seramik mineli, dalgıç tipi çelik bezel ve yüksek kenarlı safir kristal cam yer alıyor. Çift deniz atı sembolüyle süslenen titanyum arka kapağa ve paslanmaz çelik vidalı kurma koluna ev sahipliği yapan sportif kasa, 300 metreye (ISO 6425 normlarına göre) kadar su geçirmiyor.

rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-4.jpg rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-5.jpg

Bu sefer iskelet yerine kapalı şekilde tasarlanan kadran, siyah, plazma gri, plazma mavi-gri ve zeytin yeşili renk seçenekleri ile geliyor. Super-LumiNOVA fosfor uygulanmış kollar ve indeksler sayesinde hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sağlayan kadranın saat 3 hizasında ise, kırmızı fonta hazırlanmış diski gösteren, tarih penceresi yer alıyor. Yine bir Rado klasiği olan sentetik yakutla süslenmiş hareketli marka logosu, yeni modellerde de saat 12 yönünde yerini alıyor.

rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-6.jpg rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-9.jpg

Koleksiyona yeni eklenen modellere, önceki versiyonlardan da hatırladığımız, Caliber R763 hayat veriyor. Swatch Group bünyesinde yer alan ETA tarafından üretilen Powermatic80 mekanizma platformu temel alınarak tasarlanan otomatik mekanizma tam kurulumda 80 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

rado-captain-cook-high-tech-ceramic-diver-10.jpg 

Yeni modellere mat dış baklalara ve cilalı merkez baklalara sahip yüksek teknoloji ürünü seramik veya plazma seramik (zeytin yeşili versiyonda tamamı mat) bilezik ve titanyum katlanır klips eşlik ediyor. Siyah ve zeytin yeşili modeller için aynı tonlarda kauçuk kayış alternatifi de bulunuyor.

Daha fazla bilgi için https://www.rado.com/tr_tr/captain-cook-hightech-ceramic-diver.html

Benzer İncelemeler