alexa Rado | Captain Cook | Over-Pole | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado Captain Cook Over-Pole Limited Edition

Rado, retro tasarımıyla öne çıkan Captain Cook model ailesine yeni bir versiyon ekledi. Koleksiyonun Heritage temasına uygun tasarlanan model, dünya saati komplikasyonuna da ev sahipliği yapıyor.

rado-captain-cook-over-pole-1.jpg rado-captain-cook-over-pole-2.jpg

1960’lı yıllarda üretilen ve aynı adı taşıyan modelin günümüz standartlarına uygun şekilde yeniden üretimi olarak karşımıza çıkan yeni versiyon, orijinal modelin çıkış tarihine gönderme yapacak şekilde, sadece 1962 adet ile limitli üretiliyor. 

rado-captain-cook-over-pole-4.jpg

Yeni model, orijinale uygun şekilde boyutlandırılmış, 37mm çapında ve 10.3mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. İki boynuz arası mesafesi 43.1mm olan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde yüksek kenarlı tasarlanmış, yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Camı çevreleyen bezelin kenar kısımlarında “bozuk para sırtı” deseni göze çarpıyor. Bezelin siyah high-tech seramik malzemeden üretilen mine kısmında ise gümüş renkli lake dolgulu şehir isimleri bulunuyor. 

rado-captain-cook-over-pole-3.jpg

Şık modele, son dönemlerde özellikle retro temalı modellerde sıklıkla görmeye başladığımız, degrade renk zeminli bir kadran eşlik ediyor. Rodyum kaplı aplik indekslerin ve kolların görev yaptığı kadran, kullanılan Super-LumiNOVA fosfor malzemesinin de yardımıyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik sunuyor. Saat 6 hizasında yazan Over Pole yazısı modelin köklerine gönderme yaparken, bir Rado klasiği olan hareketli marka logosu da saat 12 hizasında yerini alıyor. 

rado-captain-cook-over-pole-5.jpg

Yeni modele, ETA 2804 tabanlı, Caliber R862 mekanizma hayat veriyor. Rado’nun modelin retro karakterine uygun bir Re-Issue yapma konusundaki dikkat ve özenini gözler önüne seren mekanizma, elden kurmalı mimarisiyle beğeni topluyor. Tam kurulumda 80 saate kadar sunduğu güç rezerviyle göz dolduran kalibre, Nivachron amanyetik kıl zemberek gibi teknolojik güncelleştirmeleri de bünyesinde barındırıyor. 

rado-captain-cook-over-pole-6.jpg

Sadece 1962 adet ile limitli üretilen model, kahverengi nubuk deri kayış ve “pirinç tanesi” tarzı paslanmaz çelik bilezik ile satışa sunuluyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 2,400.

rado-captain-cook-over-pole-7.jpg

Benzer İncelemeler