alexa R27112312 | True Thinline Anima | Rado | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado True Thinline Anima (Ref. R27112312)

Hava, nefes, ruh birleşimi... Rado True Thinline Anima, zeytin yeşili monoblok kasası ve iskeletleştirilmiş kadranıyla teknolojiyi ve saat sanatının eğlenceli tarafını aynı potada eritiyor.

r27112312-rado-true-thinline-anima-1.jpg

Saatçilik sizin için lüks çelik saatler, beyaz altın veya gümüş kadranlar, altın kasalar anlamına geliyor olabilir... Sizi bilemem ama ben işin eğlence kısmını da çok önemsiyorum. Bu nedenle farklı renklerdeki bilezikleri, kasaları görüp, farklı tasarımları inceledikçe içime muazzam bir coşku doluyor. Son dönemde beni böylesi mutlu eden modellerden birini, Rado True Thinline Anima’yı takdim etmek istiyorum sizlere.

r27112312-rado-true-thinline-anima-2.jpg

Mat zeytin yeşili rengiyle inceleme sayfamıza konuk olan True Thinline Anima, ileri teknoloji seramik malzemeden üretilmiş. Daha önce ‘Nedir Bu Seramik?’ isimli bir haber yapmış ve bu malzemenin yolculuğunu sizlerle paylaşmıştık. Yine de kısa bir özet geçelim isterim. Saatlerdeki seramik, günlük hayatta kullandığımız seramikten oldukça farklı. Bu hafif, çizilmeye dayanıklı malzemeyi elde edebilmek için mühendisler, saf materyalleri ve metal bileşikleri kullanıyor. Kimi markalar da seramiğin farklı türevlerini yaratmak için toz hammaddeyi farklı karışımlarla birleştiriyor.

r27112312-rado-true-thinline-anima-4.jpg

Sıcaktan, nemden ve hatta asitten etkilenmeyen bu malzeme sinterlenirken yaklaşık üçte bir oranında küçülüyor ki hem bu işlem hem de seramiğe renk verme süreci ayrı ayrı ustalık gerektiriyor. Ve Anima’yı bu kadar heyecanlı yapan unsurlardan biri de mat zeytin yeşil rengi.

r27112312-rado-true-thinline-anima-3.jpg

Seramiğin, renkli seramiğin saatçilikteki öncüsü Rado, ‘Ceramos’ gibi tasarım liderliğindeki koleksiyonlarıyla sektöre adını ‘Master of Materials’ olarak yazdırdı. Yalnızca 2020 adetle sınırlı üretilen Rado True Thinline Anima da bu deneyimin sonucu. 40mm kasa çapına sahip olan model, hem erkekler hem de kadınlar için son derece zevkli seçimlerden biri. 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren kasanın ön yüzünde ve arka kapağında yansıma önleyici kaplamalı safir kristal cam yer alıyor.

r27112312-rado-true-thinline-anima-5.jpg

Modelin ‘open heart’ tasarımı kadranında iskeletleştirilmiş takvim diski hemen göze çarpıyor, tarih penceresi de saat 6 konumunda bulunuyor. Tam kurulumda 64 saatlik güç rezervi sağlayan otomatik mekanizmanın siyah anodize alüminyumdan üretilen köprü ve plakaları kadrandan izlenebiliyor.

r27112312-rado-true-thinline-anima-6.jpg

Bu göz alıcı model, kasayla aynı renkli, yüksek teknoloji ürünü seramik (Ref. 07.05048) bilezikle tamamlanıyor.

r27112312-rado-true-thinline-anima-7.jpg

Benzer İncelemeler