alexa Rado | True Thinline | Great Gardens Of The World | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado True Thinline x Great Gardens Of The World

Master of Materials (malzemelerin efendisi) mottosunun haklı sahibi Rado, nesli tükenen bitkilerden ilham alan yeni kadın modellerine yer veren True Thinline x Great Gardens Of The World koleksiyonunu tanıttı.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-1.jpg

Rado, saat dünyasında, minimalist ve çağdaş tasarımları kadar, yüksek teknoloji seramik alaşımlarının yenilikçi kullanımı konusundaki öncü konumu ile de bilinen köklü bir isim. Son yıllarda markanın en çok ilgi çeken model ailesi Captain Cook olsa da, Rado True Thinline gibi daha şık ve daha çağdaş ürün gruplarına da yer veriyor. 2011 yılında tanıtılan bu koleksiyon, süper ince bir profil sağlayan enjekte edilmiş monoblok yüksek teknoloji seramik kasa yapısıyla öne çıkıyor. Özgün detaylarıyla dikkat çeken modern koleksiyon bugün, Great Gardens of the World organizasyonuyla ortaklaşa, nesli tükenmekte olan bitki türlerinden ilham alan dokulu kadranlara sahip üç yeni otomatik model ile yeniden saat severleri selamlıyor.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-2.jpg

Yeni modeller, 40mm çapında ve 9mm kalınlığından tasarlanmış, high-tech Ceramic alaşımdan üretilen kasalar ile geliyor. Loulu Lelo modeli için siyah, Araucaria için beyaz ve Dragon Blood modeli için plasma high-tech Ceramic malzemeden üretilen kasaların her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar görev yapıyor. Zarif kasalar, 30 metre su basıncına dayanım sunuyor.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-3.jpg

Yol olmaya yüz tutmuş bitkilerden ilham alan modellerden Loulu Lelo, siyah renkte ve kıvrımlı dokuda bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Araucaria modeline, gravür yüzeyli sedef kadran eşlik ediyor. Dragon Blood modeli ise, iki katmandan oluşan ve iskelet temasına yer veren, pembe altın renkli bir kadran ile donatılıyor.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-4.jpg rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-5.jpg

Yeni modellerin kalbinde, Caliber R766 mekanizma görev yapıyor. ETA 2892 tabanlı otomatik mekanizma gücünü, manyetik ortamlardan etkilenmeyen Nivachron zemberekten alıyor. Tam kurulumda 64 saate kadar güç rezerv süresi sunan kalibre, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-6.jpg

Üç modele de, kasa ile aynı malzemeden yapılmış, üç baklalı bilezik eşlik ediyor. Şık ve konforlu bileziklerin ucunda, üçlü katlanır klips görev yapıyor.

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-7.jpg

Modellere dair referans ve fiyat bilgisi ise şöyle;

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-8.jpg

R27113152 Chapter 8 Loulu Lelo - EUR 2,900

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-9.jpg

R27118902 Chapter 9 Araucaria - EUR 2,900

rado-true-thinline-great-gardens-of-the-world-10.jpg

R27088122 Chapter 10 Dragon Blood - EUR 2,900

Benzer İncelemeler