alexa Ralph Lauren | Safari | 42mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ralph Lauren Safari 42mm

Üç yeni 42 mm'lik maceraya hazır Safari modelini tanıtan Ralph Lauren, mevcut 45 ve 39 mm Safari çeşitleri arasında yer alan ürün grubuna heyecan verici bir eklenti daha sunuyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-1.jpg

Ünlü Amerikalı tasarımcı Ralph Lauren, farklı bir yaşam tarzını uyandırmak için ustaca hazırlanmış, rahat zarafet konsepti etrafında bir imparatorluk yaratması ile tanınıyor. Polo ile eş anlamlı üniversite tarzını temsil eden 1971'in ikonik Polo gömleğinden, zorlu manzaralara karşı maceranın özünü yakalayan 1984'ün Safari giyim koleksiyonuna kadar, Ralph Lauren'in vizyonu modayı bir yaşam tarzına dönüştürmeye devam ediyor. Safari giyim serisinin ruhunu erkek saatlerine aktaran ilk Safari modelleri, 2013 yılında, 39 ve 45 mm boyutlarında tunç çelik kasalarla ve kronometre sertifikalı mekanizmalarla tanıtılmıştı. 2024'te geri dönen en yeni Safari güncellemesi, otomatik Sellita COSC sertifikalı kronometre mekanizmasıyla desteklenen, üç kadran seçeneğine sahip yeni bir 42 mm versiyon sunuyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-2.jpg ralph-lauren-safari-42-mm-3.jpg

2008 yılında repertuarına saatleri dahil ettiğinden beri Ralph Lauren, saatleri geniş yaşam tarzı seçeneklerine kusursuz bir şekilde entegre etmesiyle beğeni topluyor. Binicilikten ilham alan Stirrup ve Polo koleksiyonlarından, Ralph Lauren'in eski model araba koleksiyonundan ilham alan Automotive serisine kadar her koleksiyon, markanın farklı estetik yaklaşımlarını yansıtıyor. 867 Koleksiyonu Art Deco tasarımını kutlarken, Vintage 67 modeli markanın mirasına saygı duruşunda bulunuyor. Tasarımlar Amerikan tarzını yansıtırken, tüm mekanik modeller İsviçre mekanizmalarını barındırarak dakiklik ve güvenilirlik sağlıyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-4.jpg

39 ve 45 mm'lik Safari modelleri serisine katılan yeni 42 mm'lik modeller, güçlü bir çekicilik yayan karartılmış çelik kasalarla geliyor. 11,5 mm kalınlığındaki kasa, karartma ve kumlama işleminden geçirilerek vintage tunç görünümü kazandırılıyor. İmza niteliğindeki vida motifini koruyan bezel, arka kapak ve kurma kolu sabitlenerek 100 metreye kadar suya dayanıklılık sağlanıyor. Vidalarla süslenmiş boynuz kenarları saatin kullanışlı çekiciliğini artırıyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-5.jpg ralph-lauren-safari-42-mm-6.jpg

Doğa etkinlikleri için tasarlanan hâkî, siyah ve kamuflaj kadranlar, dairesel desenli mat, yansıtıcı olmayan bir yüzeye ev sahipliği yapıyor. Saat 6 ve 12 pozisyonlarında göze çarpan rakamlarla birlikte büyük boyutlu parlak rakam indeksler okunabilirliği arttırıyor. Kadran rengine bağlı olarak rakamlar, kılıç şeklindeki akrep ve yelkovanı tamamlayan bej veya siyah Super-LumiNova özelliğine sahipken, merkezi saniye ibresi canlı turuncu rengiyle öne çıkıyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-7.jpg

Yeni 42 mm Safari modellerine, yaklaşık 50 saatlik güç rezerviyle 4Hz'de çalışan ve COSC kronometre sertifikasına sahip RL300-1 (Sellita SW300-1 tabanlı) otomatik mekanizma hayat veriyor.

ralph-lauren-safari-42-mm-8.jpg ralph-lauren-safari-42-mm-9.jpg

Değiştirilebilir kayış sistemine sahip 42 mm Safari modelleri çok yönlü kullanım olanağı da sunuyor. Koyu kahverengi eskitilmiş Bund dana derisi kayış, zeytin yeşili eskitilmiş kanvas kayış veya siyah eskitilmiş çelik 3 parçalı bileklik seçenekleri bulunuyor. Dana derisi veya kanvas kayışlı modeller 3.600 Euro fiyatla satılırken bilezik seçeneğinin 4.050 Euro etiket fiyatı taşıyor.

Benzer İncelemeler