alexa Dubai Watch Week 2023 | Ressence Yenilikler | Type 1 DX3
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 1 DX3 Special Edition Dubai

Bağımsız markaların özgün isimlerinden Ressence, Arap dünyasının saatçilik zanaatını ve geleneksel sanatını onurlandırmak amacıyla hem yeni bir model tanıttı.

ressence-type-1-dx-3-special-edition-dubai-1.jpg

Lüks perakendeci Ahmed Seddiqi & Sons ile altı yıllık iş birliğini kutlayan Ressence, Arap mozaik desenlerini cloisonné (emaye) sanatıyla kusursuz bir şekilde harmanlayan ve sınırlı sayıda üretilen bir model olan Type 1 DX3'ü duyurdu.

ressence-type-1-dx-3-special-edition-dubai-2.jpg

Type 1 Round platformu üzerine inşa edilen ve bu yıl tanıtılan en son versiyon olan DX3, yalnızca 64 gram ağırlığında, cilalı Grade 5 titanyum alaşımından üretilmiş, 42.7mm çapında ve 11mm yüksekliğinde tasarlanmış, çakıl taşı formlu kasa ile geliyor. Kasanın arkasında, kurma kolu yerine geçen, kurma ve ayarların yapılması için bulunan geri çekilebilir bir kol yer alıyor. Zarif kasa profili, kadranı koruyan AR kaplamalı çift kubbeli safir kristal camla kusursuz bir uyum sunuyor.

ressence-type-1-dx-3-special-edition-dubai-3.jpg ressence-type-1-dx-3-special-edition-dubai-4.jpg

"Cloisonné" ve Super-LumiNova ile doldurulmuş ve pembe altınla kaplanmış dışbükey Alman gümüşü kadran, Arap Geometrik Sanatından ilham alan tanıdık ama benzersiz çöl renginde bir görüntü sunuyor. "Cloisonné" tasarımı karanlıkta hafif yeşil bir ışıltıyla parlıyor. Alt kadranlar ve ana disk, Ressence'in patentli "Ressence Orbital Konveks Sistemi" tarafından desteklenen ve özelleştirilmiş ETA 2892 temelli kalibrenin dakika mili tarafından çalıştırılan sürekli hareket halindedir. Kadranın orta kısmında kum rengi daireler, haftanın saatleri, saniyeleri ve günleri için üç eksantrik çift eksenli uyduyu çevreliyor. Periferik dakika skalası kum rengindeki bir bileşene işleniyor ve tüm indeksler ve kollar Super-LumiNova ile dolduruluyor. 36 saatlik güç rezervine sahip Ressence Type 1 DX3 yalnızca sıvı sıçramasına karşı dayanım sunuyor.

ressence-type-1-dx-3-special-edition-dubai-5.jpg

Ressence Type 1 DX3, ardillon tokalı bej kauçuk kayış ile geliyor. 35 adet ile sınırlı üretilen model için belirlenen liste fiyatı ise 23.600 CHF (vergiler hariç)

Benzer İncelemeler