alexa Dubai Watch Week 2021 Yenilikleri | Slim DX2 | Type 1 | Ressence
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 1 Slim DX2

Egzotik modellerin değişmez isimlerinden Ressence, Orta Doğu’nun önde gelen mağaza zinciri Ahmed Seddiqi & Sons ile iş birliği içerisinde tasarladığı yeni limitli üretim modelini duyurdu.

ressence-type-1-slim-dx2-1.jpg

Benoît Mintiens, Ressence’sin kurucusu, yeni limited edition model ile ilgili şöyle konuştu: “ Bu eşsiz projede Ahmed Seddiqi & Sons ile iş birliği yapmaktan son derece onur duyuyoruz. Bölgelerinde bağımsız markaların tanıtımına öncülük ettiler. Bu yeni eseri tüm çabaları için onlara bir teşekkür olarak sunuyorum.”

ressence-type-1-slim-dx2-2.jpg

Yeni model, 41mm çapında tasarlanmış ve Ressence’e özgü detaylarla donatılmış kasa ile geliyor. Ultra-hafif Grado 5 titanyum alaşımdan imal edilen kasanın ön yüzünde safir kristal cam görev yapıyor.

ressence-type-1-slim-dx2-3.jpg

Ressence Type 1 Slim DX2, ETA 2892 mekanizmayı taban alsa da oldukça özgün bir teknoloji sunan ROCS 1 (Ressence Orbital Convex System) ile çalışıyor. Farklı katmanlardan oluşan kadranda yer alan diskler, hareket ederek zamanı gösteriyor. İçi özel bir sıvı ile dolu olan kadrandan okunan bilgiler, arka kapağa yerleştirilmiş kol sayesinde kontrol ediliyor. Bu özgün gösterim sistemine hayat veren otomatik mekanizma, tam kurulumda 36 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

ressence-type-1-slim-dx2-4.jpg ressence-type-1-slim-dx2-5.jpg

Sadece 25 adet ile limitli üretilen modeli, biri taba rengi dana derisi diğeri ise yeşil kauçuk şeklinde iki kayış tamamlıyor. Yeni model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 22,500.

ressence-type-1-slim-dx2-6.jpg

Benzer İncelemeler