alexa Ressence | Type 5 | AIT | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 5 AIT

Egzotik modellerin değişmez isimlerinden Ressence, marka felsefesinin son temsilcisi Type 5 AIT ile sosyal sorumluluk projeleri ile yürüttüğü ortak çalışmalara vurgu yapıyor.

ressence-type-5-ait-1.jpg

Monako'daki Art In Time Butiği ve Prens Albert II de Monaco Vakfı ile ortaklık kuran ünlü marka, okyanus yaşamı ve Monako Prensliği sularında bulunan Pelagos Deniz Koruma Alanı'nın korunması projelerine ithaf ettiği yeni modeli Type 5 AIT'yi saat severlerin beğenisine sunuyor.

ressence-type-5-ait-2.jpg

Ressence Type 5 AIT, çakıl taşını andıran tasarımıyla dikkat çeken, sade ama şık bir kasa ile geliyor. Grado 5 titanyum alaşımından üretilen kasanın her iki yüzünde bombeli safir kristal camlar görev yapıyor. Kadran ile ön cam arasında bulunan 3.57ml yağ ise, kadranın su altındaki okunabilirliğini maksimum seviyeye taşıyor. Saati kurmak ve ayarlamak için kasanın arkasından bulunan düzenek kullanılıyor. Dalış zamanı takibi için ise ön tarafta yer alan bezelde faydalanılıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

ressence-type-5-ait-3.jpg

Ressence Type 5 AIT'nin içinde bulunduğu yağ dolu hazne sayesinde su altında bile bozulmayan dışbükey kadranı, Grado 5 titanyumdan üretiliyor. Zaman, saat 12 konumunda Ressence logosu ile işaretlenmiş saat alt kadranı ve ardından sarı dış izi gösteren yelkovan tarafından okunuyor. İki küçük alt kadran, yağ sıcaklığı göstergesi ve çalışma göstergesi (90 saniye) olarak görev yapıyor. Tüm sistem kubbeli safir kristalin altında sürekli dönerek çalışıyor.

ressence-type-5-ait-4.jpg

Yeni model, patentli ROCS (Ressence Orbital Convex System) ile donatılmış ve oldukça değiştirilmiş bir ETA 2824-2 olan mekanizma ile çalışıyor. Mekanizma yağ dolu üst kaba manyetik bir aktarım yoluyla bağlanıyor. Bu, saat, dakika, saatin çalışması (90 saniye) ve yağ sıcaklığı göstergeleri ile sürekli dönen kadranı çalıştırıyor. Özel bir dengeleme körüğü, yağın sıcaklık değişimleri altında genleşmesine ve büzülmesine izin veriyor. 41 taşlı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 36 saat güç rezerv süresi sunuyor.

ressence-type-5-ait-5.jpg

Ressence Type 5 AIT, kadran üzerindeki renkli detaylara uyan parlak sarı birinci sınıf kauçuk kayışla geliyor. Ressence'ın 5. sınıf titanyumdan yapılmış toka ile bileğe sabitleniyor. 12 parçadan oluşan bu özel seriden 11 tanesi, yalnızca Art In Time aracılığıyla Monako'da 35,500 EUR fiyatla satışa sunuluyor. Son parçanın ise, Pelagos Deniz Koruma Alanı'nın korunması için Fondation Prince Albert II de Monaco'dan yararlanacak şekilde Eylül 2022'de bir yardım etkinliğinde açık artırmaya çıkarılması planlanıyor.

Benzer İncelemeler