alexa RM 65-01 | Automatic Split Seconds | Chronograph | Richard Mille | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 65-01 Automatic Split Seconds Chronograph

Richard Mille’nin yeni yüksek performanslı modeli, NTPT kasasının içinde yer alan Split-Seconds komplikasyonuyla spor kronograflar arasında standartları belirliyor.

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-1.jpg

Inovasyon denilince akla gelen ilk markalardan Richard Mille, şu ana kadarki en komplike otomatik kalibresini, yeni tanıttığı RM 65-01 Automatic Split Seconds Chronograph modelinde kullanmaya karar verdi. Beş yıllık bir araştırma ve geliştirme sürecinin sonucunda üretilen mekanizma, hem malzeme hem de mühendislik anlamlarında yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor.

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-2.jpg

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-3.jpg richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-4.jpg

İskeletleştirilmiş, otomatik kurmalı Caliber RMAC4, saat, dakika, saniye, tarih, Split-Seconds kronograf ve hızlı kurma komplikasyonlarına sahip. Ana plakası Grado 5 titanyumdan üretilen kalibrenin dişli aksamında, alüminyum ve vanadyum gibi elementlere rastlanıyor. Split-Seconds kronograf, saatin en ilgi çekici özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 60 saat güç rezervine sahip kalibre, durduğu takdirde saat 8 pozisyonuna yerleştirilen hızlı kurma butonu ile anında çalıştırılabiliyor. Bu operasyonun gerçekleştirilebilmesi için bir dizi zorluğun üstesinden gelen RM mühendisleri, büyük bir tebriki hak ediyor. Tepenin üstüne basılmasıyla kurma kolunun fonksiyonları değiştirilebiliyor ve bu durum kadranın saat 4 pozisyonuna yerleştirilen kol ile takip ediliyor. 5Hz (36000vph) frekansında çalışan kalibre, saniyenin 10’da biri hassasiyetiyle zaman ölçebiliyor.

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-7.jpg

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-5.jpg richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-6.jpg

Saatin en az mekanizması kadar ilgi çeken bir başka kısmı da kasası. 600 katman karbon TPT’nin üst üste eklenmesi ile oluşturulan ve yüksek basınç ve sıcaklık altında piştikten sonra ultra-hassas CNC tezgahlarında işlenen kasa, tıpkı diğer RM modellerinde olduğu gibi, son derece dayanıklı ve hafif. Çift tarafı yansımayı önleyici kaplı safir kristal camlarla çevrelenen kasanın su geçirmezlik değeri ise 50 metre.

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-8.jpg

Oldukça renkli bir kadrana sahip olan modelin geneline hâkim olan sportif hava, hiç şüphesiz markanın genlerine işlemiş, Richard Mille’nin de her fırsatta desteklediği, ekstrem sporlara olan ilgiden geliyor. Richard Mille RM 65-01 Automatic Split Seconds Chronograph, siyah renkli kauçuk kayış ve titanyumdan üretilmiş çift taraflı katlanır toka ile geliyor.

richard-mille-rm-65-01-automatic-split-seconds-chronograph-9.jpg
Benzer İncelemeler