alexa RM 015 | Perini Navi Cup | Richard Mille | Dual Time Zone | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 015 Tourbillon Dual Time Zone Perini Navi Cup

richard-mille-logo-son.png

Richard Mille’den bir başka egzotik daha. Bu sefer dünyanın en saygın yelkenli organizasyonlarından Perini Navi Cup’a özel üretilen RM 015 Tourbillon Dual Time Zone modeli ile beraberiz.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-2.jpg

Richard Mille, Tonneau (fıçı) tipi kasa tasarımının yanı sıra, üstün mühendislik çözümleri, sıra dışı malzeme seçimleri ve nefes kesici tasarım detaylarıyla da saatçilik sektöründe bambaşka bir üne sahip.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-11.jpg

Perini Navi Cup yelkenli yarışı organizasyonuna özel hazırlanan RM 015 modeli de bahsi geçen tüm üstünlükleri bünyesinde barındırıyor. 48mm x 39,3mm x 13,84mm ölçülere sahip kasanın arka kapağı ve bezeli siyah TZP seramikten üretilirken orta kısım malzemesi olarak NTPT karbondan faydalanılmış. Nitrile contalar ve titanyum vidalarla birleştirilen kasa, 50 metreye kadar su geçirmezlik sunuyor. Ön ve arka yüzeyinde safir kristal cama yer verilen modelde, yelkenli dünyasından sayısız detaya rastlamak mümkün. Saatin tepesinden Tourbillon ve zemberek köprülerine dek her yerde yelkenli ekipmanlarından ilham alınarak tasarlanmış parçalarla karşılaşıyorsunuz. Richard Mille’yi bu denli üst düzey yapan unsurlardan biri de detaylara verdiği önem olduğundan, RM 015’de de olağanüstü işçiliği ve detaylara verilen önemi kolayca ayırt edebiliyorsunuz.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-3.jpg richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-4.jpg

Saatin kadranından bakıldığında saat 3 pozisyonunda kalan güç rezervi, saat 1 pozisyonunda ise zemberek tork değeri göstergeleri bir RM klasiği olarak yerlerini almış durumda. Saat 4 pozisyonunda yer alan ve o anki ayar tepesi işlevini ifade eden ibrenin kontrolü, yine ayar tepesi üzerinde yer alan buton aracılığıyla yapılıyor. RM 015’de tepe farklı kademelerde çekilerek ayar ve kurma işlemi yapılmıyor. Bunun yerine fonksiyon seçimi düğmesi ile nötr, kurma ve ayar özellikleri seçilebiliyor. Kasanın sol yanında bulunan buton ise ikinci zaman dilimi diskinin ayarlanması için kullanılıyor.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-7.jpg richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-8.jpg

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-1.jpg

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-5.jpg richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-6.jpg

RM 015’te yer alan kalibre de bu modele özel tasarlanmış. Mekanizmanın ana plakası karbon Nanofiber adı verilen 2000°C sıcaklıkta ve 7500 N m/cm2’lik basınç altında fırınlanan malzemeden üretilmiş. Izotropik kompozit malzeme sayesinde, üstün mekanik ve kimyasal dayanıklılık elde edilmiş. Mekanizma içinde yer alan köprülerde ise paslanmaz çelik kullanılmış, tıpkı bir yelkenli gibi. 21600vph’de çalışan 23 taşlı kurmalı kalibre 65 saatlik güç rezervine sahip.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-9.jpg

Richard Mille RM 015 Tourbillon Dual Time Zone Perini Navi Cup, siyah kauçuk kayış ve kasayla uyumlu renkte katlanır kelebek toka ile beraber sunuluyor. Richard Mille katlanır tokalarında herhangi bir kilit mekanizması kullanmıyor, bunun yerine yassı yaylardan faydalanarak işlevselliği ve kullanım konforunu artırıyor.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-10.jpg

Richard Mille RM 015 Tourbillon Dual Time Zone Perini Navi Cup limitli süre için üretilen bir model olduğundan, yalnızca dünya çapında yer alan Richard Mille butikleri aracılığıyla satışa sunulmuş durumda.

richard-mille-rm015-tourbillon-dual-time-zone-perini-navi-cup-12.jpg

Benzer İncelemeler