alexa RM 67-01 | Automatic Extra Flat | Richard Mille | SIHH 2016 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

RM 67-01 Automatic Extra Flat

richard-mille-logo-son.png

Richard Mille, SIHH 2016 bünyesinde resmi tanıtımını yapmayı planladığı yeni modeli RM 67-01 Automatic Extra Flat ile ilgili teknik ön bilgileri saat severlerin dikkatine sundu.

Efsanevi RM-010-01 modelinin daha ince bir kasaya uyarlanmış hali olarak tanımlayabileceğimiz bu yeni model, Richard Mille ürünlerinde görmeye alışkın olduğumuz yüksek teknoloji ve estetik unsurlarını eksiksiz bir şekilde harmanlıyor.

Richard-Mille-Rm-67-01-1.jpg

İlk bakışta RM-010 modelinin daha ince ve konforlu ölçeklendirilmiş versiyonu gibi duran saatin pek çok ilgi çekici özelliği mevcut. Arabic Numeratör formunda tasarlanan indeksler direkt kalibreye bağlı iki adet titanium ray üzerinde monte edilmiş. Geliştirilmiş gece görüşü için SuperLuminova fosfor malzemesi ile doldurulan indekslerin saat 5 hizasında yer alanı iptal edilerek yerine tarih penceresi eklenmiş.

Richard-Mille-Rm-67-01-2.jpg

38.7 mm x 47.52 mm x 7.75 mm ebatlarında tasarlanan titanium kasa için Caliber CRMA6 referanslı yeni bir kalibre geliştirilmiş. Tamamı in-house olarak tasarlanan ve üretilen otomatik kalibre sadece 3.6mm kalınlığa sahip.

Richard-Mille-Rm-67-01-3.jpg

Grade 5 kalite titanyumdan üretilen baskı ve köprüler üzerine siyah ve gri tonlarda electroplasma uygulanmış. Tek yöne doğru kurulum yapabilen kalibrenin rotoru platinden üretilmiş.  Kalibre içerisinde yer alan vidalar için ise farklı tork değerleri kullanılarak her vidanın bulunduğu noktada en verimli şekilde konumlandırılması sağlanmış.

Richard-Mille-Rm-67-01-4.jpg Richard-Mille-Rm-67-01-5.jpg

25 taşlı otomatik kalibre 4Hz hızında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saat güç rezervi sunuyor. Saat 2 noktasında bir de fonksiyon indikatörü bulunan kalibre serbest salınımlı balans ile darbelere daha dayanıklı hale getirilmiş. Balans üzerine yerleştirilmiş dört adet mikro ağırlık sayesinde hassasiyeti de maximum seviyeye taşınan kalibre, tüm teknik ve estetik beklentilere cevap verecek şekilde tasarlanmış.

Richard-Mille-Rm-67-01-6.jpg

Fiyat bilgisi henüz açıklanmayan modelin SIHH 2016 bünyesinde gerçekleşecek resmi tanıtımını bekliyoruz.

Benzer İncelemeler