alexa RDDBEX0654 | Aventador S | Roger Dubuis | Pink Gold | Sihh 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Aventador S Pink Gold Ref. RDDBEX0654

rogerlogo.jpg

Geride bıraktığımız 2017 zarfında ünlü süper spor otomobil üreticisi Lamborghini ile başladığı marka ortaklığı ve bu ortaklık çerçevesinde saatseverlerin beğenisine sunulan Aventador S modeli ile büyük beğeni toplayan Roger Dubuis, aynı ortaklığın SIHH 2018 bünyesinde tanıtılan yeni limitli üretim versiyonu Roger Dubuis Aventador S Pink Gold modeli ile mercek altında.

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-1.jpg

Geçtiğimiz yıl sarı ve turuncu temalı modelleriyle saat meraklılarının beğenisine sunulan Aventador S modeli, SIHH 2018 fuarında yakından inceleme fırsatı bulduğumuz yeni versiyonda 18K pembe altın eklemelerle biraz daha lüks bir havaya kavuşmuş.

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-3.jpg

Modelin kasası 45mm çapında ve 14mm kalınlığında tasarlanmış. Daha önce tanıtılan versiyonlarda olduğu gibi çok katmanlı karbon (Multi-Layer Carbon C-SMC) malzemeden üretilen kasanın ön yüzünde bulunan ve modelin ait olduğu Excalibur Koleksiyonu’nun sembol detaylarından kabul edilen çıkıntılı bezel, 18K pembe altından üretilmiş. Ayar kolunun siyah kauçuk kaplama dışında kalan kısmı da konsepte uygun şekilde yine 18K pembe altından üretilmiş. 45mm çapına rağmen karbon tabanlı malzemesi sayesinde kolda oldukça konforlu duran kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. 

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-4.jpg rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-5.jpg

Yeni modelin kadran tasarımı da önceki versiyonlar ile aynı platformu kullanıyor. İskelet tarzı kadranlar konusunda sektörün belki de en tecrübeli markası olan Roger Dubuis, modele ilham veren süper spor otomobili çağrıştıran detayları kadrana mükemmel bir şekilde yerleştirmiş. Kadranda yer alan kollar 18K pembe altından üretilmiş ancak siyah ağırlıklı konsepte uygun bir görünüm sunması için uç kısmında yer alan fosfor malzemeli bölüme kadar mat siyah PVD kaplanmış. Mekanizmanın neredeyse en ince detayına kadar görülebildiği kadranda kullanılan 18K pembe altın ve siyah detaylarla Lamborghini Aventador S modeline hayat veren motora gönderme yapılmış. Markanın isminin ve Poinçon de Genève (Cenevre Mührü) baskısının yer aldığı iç bezele saat ve dakika markörleri eklenmiş.

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-2.jpg

Modelin içerisinde Roger Dubuis ürün grubunda yer alan bazı diğer modellerden de aşina olduğumuz Caliber RD103SQ kullanılmış. Elden kurmalı tasarlanan ve tam kurulumda 40 saate kadar güç rezervi sunan mekanizmanın hem teknik hem de kozmetik anlamda bir sanat eseri olduğunu söylesek abartmış olmayız. Zaman tutma fonksiyonun yanı sıra Jumping Second (atlayarak devam eden saniye) ve güç rezerv göstergesi gibi özellikleri de bulunan mekanizma eskiz aşamasından bitmiş ürün haline gelene kadar tamamen Roger Dubuis bünyesinde hazırlanmış. Karşılıklı yerleştirilmiş ve bir diferansiyel ile aynı regülâtöre bağlanmış çift balans ile çalışan mekanizmanın gövde be köprülerinde mikro-kumlama ve dairesel desenler kullanılmış. Arka kapakta yer alan safir kristal camın üzerinde İtalyan bayrağı renkleri ile stilize edilmiş çok şık bir Aventador logosu bulunduğunu da ekleyelim.

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-6.jpg

Ön yüzeyinde Alkantra ilavesi bulunan siyah kauçuk kayış ve Roger Dubuis imzalı siyah katlanır klips ile satışa sunulan modelin üretim sayısı ise 28 adet ile sınırlandırılmış.

rddbex0654-Roger-Dubuis-Aventador-S-Pink-Gold-Sihh-2018-7.jpg

Saatler ve otomobiller hem sektörel anlamda hem de kullanıcı özelinde çoğu zaman birbiriyle benzerlik gösteren unsurlar. Bu ortak paydadan ilham alarak tasarlanan modeller de saat endüstrisinin vazgeçemediği ürün grupları arasında mevcudiyetini sürdürüyor. Roger Dubuis ise bu grubun en rafine örneklerini saatseverlerin beğenisine sunmaya devam ediyor.
Benzer İncelemeler