alexa Roger Dubuis | RDDBEX1028 | Excalibur | Liu Wei | Monotourbillon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Liu Wei Monotourbillon

Roger Dubuis, çağdaş sanatların ünlü isimlerinden Liu Wei ile birlikte tasarladığı yeni limitli üretim modelini tanıttı. 

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-1.jpg

Markanın hiper-horoloji olarak tanımladığı geleceğe yönelik vizyonu kapsamında hayat bulan model, sanat ve yüksek saatçiliği aynı çatı altına toplayan detaylarıyla dikkat çekiyor.

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-2.jpg

Yeni model, 42mm çapında tasarlanmış ve ultra hafif titanyumdan üretilmiş kasa ile geliyor. Excalibur serisinin imza detaylarından çıkıntılı bezel, güçlü boynuz tasarımı ve iri kurma kolu gibi unsurlara yer veren kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. Sportif kasanın her iki yüzünde de kullanılan yansıma önleyici safir kristal camlar sayesinde hem kadran hem de mekanizma zevkle izlenebiliyor.

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-3.jpg

Şık model, üç katmandan oluşan ve safir kristal malzemeden üretilen eşsiz bir kadrana ev sahipliği yapıyor. İlk katman, her iki tarafında dikey çizgilerle işlenmiş şeffaf safir camdan oluşuyor. Yüzeyde yer alan hatların tümü elle dolduruluyor ve sonrasında tek tek kurutularak boyaya hazır hale getiriliyor. Modele hayat veren Caliber RD512 mekanizmanın yıldız şeklindeki köprüsü, ikinci katman olarak yerini alıyor. Üçüncü ve son katman, yatay çizgilerle lazerle oyulmuş ve UV boya ile elle doldurulmuş safir kristal cam arka kapak olarak karşımıza çıkıyor. Zaman ise, üç farklı yüzeye ev sahipliği yapan, beyaz altından üretilmiş akrep ve yelkovan vasıtası ile okunuyor.

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-4.jpg 

Roger Dubuis Excalibur Liu Wei Monotourbillon gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber RD512 mekanizmadan alıyor. Hallmark of Geneva (Cenevre Mührü) sertifikalı elden kurmalı mekanizma tamamen perfore mimarisi kadar tourbillon tarzı eşapmanıyla da göz kamaştırıyor. 3Hz (21.600vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-5.jpg

Sadece 8 adet ile limitli üretilen model, siyah dana derisi kayış ve titanyum katlanır toka ile satışa sunuluyor. Yeni model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 165,500.

roger-dubuis-excalibur-liu-wei-monotourbillon-6.jpg

Benzer İncelemeler