alexa Roger Dubuis | Excalibur | Monotourbillon | 42mm
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Monotourbillon 42mm

Hyper Horology mottosunun haklı sahibi Roger Dubuis, Entropia Butik’in zengin envanterinden bizlere ulaşan eşsiz modeli Roger Dubuis Excalibur Monotourbillon ile lüks saatçiliğin sınırlarını zorluyor.

roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-1.jpg

Egzotik modeller kadar motorsporlarını odak noktasına alan tasarımlarıyla da saat severlerin gönlünde taht kuran isimlerden biri Roger Dubuis. Genç markanın lüks saatçilik konusunda kısa zamanda kat ettiği yol ise tek kelimeyle nefes kesici. Geleneksel komplikasyonları çarpıcı tasarımların yanında ileri teknoloji ürünü malzemelerle de aynı çatı altına toplayan Roger Dubuis, bugün yine çok özel bir model ile sizlerle.

Ülkemizde lüks saat alışverişinin kalbinin attığı adreslerden Entropia Butik’in seçkin atmosferinde ve profesyonel ekibi eşliğinde inceleme fırsatını bulduğumuz model, cesur ve sportif tasarım unsurlarını yüksek saatçilik ile bir araya getiren detaylarıyla dikkat çekiyor.

roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-2.jpg

Şık model, 42mm çapında tasarlanmış ve Excalibur konseptinin imzası haline gelen çentikli bezel ve üç parçalı boynuz gibi detaylara yer veren, göz alıcı bir kasa ile geliyor. Ön ve arka yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar yer alıyor. Kasanın üretiminde EON GOLD TM ismini taşıyan özel bir altın alaşımı kullanılıyor. 750/1000 5N tipinde bir altın alaşımı EON GOLD TM, uç koşullara maruz kaldığında kararmaya ve korozyona karşı daha dayanıklı olmasıyla biliniyor. Sportif kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile günlük kullanımın yanında hafif su aktivitelerinde de kullanıcısının bileğini süslemeye devam edebiliyor. 

roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-3.jpg

Roger Dubuis Excalibur Monotourbillon 42mm hayranlık uyandıran tasarımı, kadran kısmında zirveye ulaşıyor. İki safir kristal cam arasından, Caliber RD512 mekanizmaya dair tüm detaylar zevkle izlenebiliyor. Roger Dubuis tarafından Cenevre'de üretilen iskelet kalibreler, Excalibur koleksiyonunun etkileyici benzersizliğinin özünü oluşturuyor. Haute Horlogerie'nin en saygın sertifikalarından biri olan Poinçon de Genève sertifikasına sahip Excalibur modellerini, çağdaş birer sanat eseri haline getiren detayların başında, bu özel mekanizmalar yer alıyor. allmark of Geneva (Cenevre Mührü) sertifikalı elden kurmalı mekanizma tamamen perfore mimarisi kadar tourbillon tarzı eşapmanıyla da göz kamaştırıyor. 3Hz (21.600vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-4.jpg roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-5.jpg

Bir mikro-mühendislik harikası olan model, markanın egzotik sınıfına giren derileri kullanmayan sosyal sorumluluk vizyonundan ötürü dana derisinden imal edilmiş, yeşil renkte bir kayış ile geliyor. Kalın boyutları ve üstün yapım kalitesi ile modelin boyutundan ve malzemesinden kaynaklı ağırlığını bilekte mükemmel şekilde dengeleyen kayışın uç kısmında ise, masif altın klips bulunuyor. Markanın patentli hızlı kayış değiştirme sistemi sayesinde, Roger Dubuis aksesuar seçenekleri arasında yer alan kayışlarla farklı tarzlar yaratmak da mümkün kılınıyor. 

roger-dubuis-excalibur-monotourbillon-42-mm-6.jpg

Markanın yüksek saatçilik konusundaki dudak uçuklatan başarısını gözler önüne seren bu özel modeli ve diğer seçkin Roger Dubuis modellerine ulaşmak için Nişantaşı – İstanbul’da yer alan Entropia Butik’i ziyaret edebilir veya multi-brand mağazanın resmi web sitesi olan www.entropia.com.tr üzerinden sanal bir tur gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İncelemeler