alexa WHRO0041 | Astrotourbillon | Rotonde De Cartier | Cartier | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rotonde De Cartier Astrotourbillon (Ref. WHRO0041)

Cartier, yüksek saatçiliğe saygı duruşunda bulunan modeli Astrotourbillon ile mercek altında.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-1.jpg

Rotonde De Cartier Astrotourbillon modelini, yaratıcısının dünya saatçilik tarihine armağanlarından biri olarak tanımlıyorum. Fransız mücevher ve lüks ürünler devi Cartier, 170 yılı aşan mazisine çok sayıda efsaneleşmiş saat modelini sığdırabilmeyi başarmış bir marka. Tank, Pasha, Santos ve daha niceleri. Şimdi hepsini bir kenara bırakalım çünkü karşımızda duran model ezber bozmak için kolları sıvamış, tetikte bekliyor.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-8.jpg

Rotonde De Cartier ailesinin yüksek komplikasyonlu versiyonu Astrotourbillon, 47mm x 14,9mm ölçülerinde 18K pembe altından üretilmiş kasaya sahip. Astrotourbillon, sadece mühendislik detaylarıyla değil ihtişamıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Uzun lafın kısası, bu saatin şov faktörü tartışılamayacak seviyede yükseklerde.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-2.jpg

Saatin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal camlara yer verilmiş ve modelin su geçirmezlik değeri 30 metre olarak belirlenmiş. Ayar kolunun üzerine bir Cartier klasiği olarak mavi safir taş yerleştirilmiş. Boynuzların kısa yapısı sayesinde konfor düzeyi, 47mm’lik ebatlardan beklenmeyecek derecede yükselmiş.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-3.jpg whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-4.jpg

Modele hayat veren Caliber 9461 MC tamamen in-house geliştirilen ve üretilen bir mekanizma. Elden kurmalı kalibre 40,1mm x 8,89mm ölçülerinde, 233 parçadan oluşuyor, 23 taşlı, 21600vph’de çalışıyor ve 52 saatlik güç rezervine sahip. Yalnızca Romen rakamlarıyla yazılmış 12 ve 6 sayılarından oluşan iskelet kadranın ardına konumlandırılan mekanizma üzerinde saat ve dakika kollarının yanı sıra, saniye kolu olarak da görev yapan ve dakikada 1 tam turunu tamamlayan tourbillon balans kafesi yer alıyor.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-5.jpg

Saat, gri renkli mat dokulu timsah derisi kayış ve 18K pembe altından üretilen, karakteristik Cartier tasarımına sahip katlanır toka ile saat severlerin beğenilerine sunuluyor. Kayış değişimi için görünenin aksine, kasanın kenarlarından bulunan vidalar değil kayış bağlantı pimlerindeki çentiklerden faydalanılıyor.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-6.jpg whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-7.jpg

Rotonde De Cartier Astrotourbillon ile zamanı kontrol etmek yerine, akışına kapılmayı tercih ediyorsunuz ve zamanı gösterme işini tam bir gösteriyle dönüşmesine müsaade ediyorsunuz. Kim bilir, belki de yalnızca 30 adetle sınırlı sayıda üretilen bu saate sahip olmak, zamanın durdurulamaz akışının yarattığı çaresizliğini size bir süre de olsa unutturabilir.

whro0041-cartier-rotonde-de-cartier-astrotourbillon-9.jpg
Benzer İncelemeler