alexa Cartier 2022 Yenilikler | Watches and Wonders 2022 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Santos de Cartier Large – Yeni Modeller

2018 senesinde yenilenen yüzüyle lüks spor saat segmentindeki varlığını daha da güçlendiren Santos de Cartier Large model ailesi, bu sene iki yeni versiyonla genişliyor. Yeni modeller, mavi PVD kaplamalı bezel detayıyla geçmiş versiyonlardan ayrılıyor.

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-1.jpg

Lüks spor saat segmentinin kült üyeleri arasında yer alan Santos de Cartier, 2018 senesinde kapsamlı ancak özüne uygun bir güncelleme geçirmişti. Klasikleşmiş tasarım unsurlarının da yardımıyla sadece Cartier için değil, saat dünyasının geneli için bir ikon olarak gösterilen model ailesi, Watches & Wonders 2022 kapsamında tanıtılan iki yeni model ile tekrar saat severlerin karşısına çıktı. 

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-2.jpg

Yeni modeller 47.5mm x 39.8mm x 9.37mm boyutlarında tasarlanmış, dikdörtgen kasa ile geliyor. Modern Santos de Cartier Large model ailesinden aşina olduğumuz kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Kasanın ayırt edici özelliği, mavi PVD kaplamalı bezel olarak karşımıza çıkıyor. Bileziğin yatay hatlarını takip eden çizgilerden oluşan bezel, model ailesinin sportif temasını öne çıkarıyor. Ön yüzünde safir kristal cam, arka yüzünde ise masif kapak bulunan kasaya, mavi renkli kesme sentetik safir kristal süslemeli kurma kolu eşlik ediyor. Hem şık hem de sportif temasıyla model ailesinin çok yönlü kullanım özelliğine vurgu yapan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-3.jpg

Koleksiyonda mavi ve gümüş olmak üzere iki farklı kadran seçeneği bulunuyor. Gümüş zeminli kadrana mavi kollar ve indeksler eşlik ediyor. Mavi zeminli kadranda ise fosfor dolgulu gümüş kollar ve indeksler görev yapıyor. Merkez noktasında saat ve dakika skalasının çevrelediği, enine çizgili yüzey yer alan kadranın saat 6 hizasında ise tarih penceresi bulunuyor.

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-4.jpg

Yeni modellere, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Caliber 1847 MC mekanizma güç veriyor. İlk defa 2015 senesinde Clé de Cartier model ailesinde tanıtılan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-5.jpg

Koleksiyonda yer alan modellere, hızlı değiştirilebilen, paslanmaz çelik ve yine çelik bilezik görünümlü mavi kauçuk kayış eşlik ediyor. 

Santos-De-Cartier-Large-Yeni-Modeller-6.jpg

Benzer İncelemeler