alexa Santos de Cartier | Green Dial | MM & LM
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Santos de Cartier Yeşil Kadran MM & LM

Lüks saatçiliğin dev ismi Cartier, ikonik model ailesine eklediği iki yeşil kadranlı model ile mercek altında.

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-1.jpg

İlk kol saatinin de mucidi olarak bilinen Cartier, saat dünyasını kazandırdığı onlarca kült model ile sektörün duayen isimleri arasında yer alıyor. Lüks saat alışverişinin ülkemizdeki seçkin noktalarından Entropia’nın eşsiz atmosferi ve profesyonel ekibi ile inceleme şansı bulduğumuz modellere dair tüm detaylar sizlerle.

Daha sportif bir tasarım ve kolay değiştirilebilir kayış ve bilezik seti ile 2018 yılında tamamen yenilenen Santos de Cartier (daha zarif kardeşi Santos-Dumont ile karıştırmayalım) ilk kez gümüş kadranlarla tanıtılmıştı. Popülaritesinden zerre kaybetmeden yoluna devam eden zamansız Santos de Cartier ruhu, büyük (LM) ve orta (MM) olmak üzere iki farklı kasa opsiyonu ile yoluna devam etti. Farklı malzeme ve kadran opsiyonları ile genişleyen model ailesi, bu yılın ilk aylarında yeşil kadranlı versiyonlara da merhaba dedi. 

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-2.jpg Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-3.jpg

Ülkemizde lüks saat alışverişi konusunda ilk akla gelen isimler arasında yer alan Entropia, birçok seçkin markanın yanı sıra, Cartier zengin ürün grubuna da ev sahipliği yapıyor. İstanbul gözde lokasyonlarından Nişantaşı’nda bulunan multi-brand mağaza, nezih ve zevkle tasarlanmış mağazası kadar, işinde tecrübeli ve bilgili ekibiyle de lüks saat alışverişi keyfinizi zirveye taşımayı garantiliyor. 

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-4.jpg Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-5.jpg

Yeni modeller 41.9mm x 35.1mm x 8.8mm (orta/MM) ve 47.5mm x 39.8mm x 9.4mm seçenekleri bulunan, dikdörtgen formlu kasalarla geliyor. Santos de Cartier tasarımın dilinin kilit unsurlarını dengeli bir şekilde bünyesinde toplayan şık kasalar, paslanmaz çelikten üretiliyor. Mat ağırlıklı yüzeylerin yanında parlak dokunuşlara yer veren sportif kasalar, 100 metre su geçirmezlik değeri ile yaz aylarında ve hafif su aktivitelerinde de kullanıcılarının bileklerini süslemekten geri kalmıyor. Üzerinde mavi safir taş bulunan karakteristik yedigen kurma kolu ile tamamlanan zarif kasaların ön tarafların safir kristal cam, arka taraflarında ise masif çelik kapak görev yapıyor.

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-6.jpg Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-7.jpg

Modellerin öne çıkan özelliği olan kadranda, klasik Santos de Cartier detaylarına yeşil renkli zemin tuval teşkil ediyor. Degrade efektiyle farklı açılardan gelen ışık altında yeşilin onlarca tonuna bürünen zarif kadranlardan orta boy (MM) olanda tarih fonksiyonu bulunmazken, büyük (LM) olanın saat 6 markörüne denk gelen kısımda tarih penceresi yer alıyor. Göz alıcı yeşil tonuyla hareket kazanan kadranlardan zaman, stilize Romen rakamlı saat markörleri ve kılıç tipi kollar ile takip ediliyor.

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-8.jpg

Her iki modele de, ValFleurier imzası taşıyan, Calibre Cartier 1847 MC mekanizma hayat veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 40 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-9.jpg

Yeni modeller, hızlı kayış değiştirme sistemiyle saniyeler içerisinde saat bambaşka birer karakter katan çelik bilezik ve yeşil timsah derisi kayış alternatifleri ile geliyor.

Santos-de-cartier-green-dial-mm-lm-10.jpg

Cartier’in zengin model ailesine ulaşmak için Nişantaşı – İstanbul’da yer alan Entropia Butik’i ziyaret edebilir veya multi-brand mağazanın resmi web sitesi olan www.entropia.com.tr üzerinden sanal bir tur gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İncelemeler