alexa Seiko 5 | Sports | 55th Anniversary | Ultraseven | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko 5 Sports 55th Anniversary Ultraseven L.E. SRPJ79

Seiko, farklı renk ve malzemeleri efsanevi dalgıç saati tasarımıyla harmanlayıp rakipsiz bir fiyat/performans oranı sunmayı hedefleyen Seiko 5 Sports serisini yeni bir limitli üretim model ile genişletiyor.

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-1.jpg

Ünlü markanın giriş seviye mekanik platformunu temel alan Seiko 5 Sports ürün grubu, bugün sadece saat severlerin değil, uygun fiyata her ortamda kullanılabilecek şık ve pratik bir mekanik saat sahibi olmak isteyen hemen herkesin favorileri arasında yer alıyor. Malzeme ve tasarım anlamında gördüğü güncellemelerle fiyat/performans konusunda elini daha da güçlendiren koleksiyon, bazen limitli veya özel üretim modellere de ev sahipliği yapıyor. Koleksiyona yeni eklenen limitli üretim model, Ref. SRPJ79, Japonya’nın kült TV dizisi Ultraman’in bir yan ürünü olan Ultraseven’a ithaf ediliyor.

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-2.jpg

Modele geçmeden önce, daha önce farklı markalarda da işlendiğine şahit olduğumuz, Ultraman ve Ultraseven’dan kısaca bahsedelim. 1960lı yıllardan günümüze uzanan Ultraman ve Ultraseven de dahil olmak üzere birçok yan ürünü, Japon TV’sinin kült yapımları arasında yer alıyor. Şehri yok eden dev canavarlar, uzaylı istilaları ve daha fazlasını içeren ve günümüz koşulları için oldukça acemice kalsa da dönemi itibarıyla pratik özel efektlere dayanan yapım, bir Tokusatsu şovu olarak tanınıyor. 1966 ve 1987 yılları arasında oldukça popüler olan, Nebula M78'den dünyayı ziyaret eden bu süper kahraman karakteri, bugün bile sadece Japon kültürü içinde değil birçok farklı kültürde popülerliğini koruyor. 

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-3.jpg

Yeni model 42.5mm çapında ve 13.4mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Ön yüzünde Hardlex cam ve siyah mineli dalgıç bezelinin bulunduğu sportif kasanın arka yüzünde ise üzerinde Ultraman figürü bulunan cam bölmeli arka kapak görev yapıyor. Vidalı kurma kolu ile donatılan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-4.jpg

Şık modele gümüş renginde ve güneş ışını zemin desenli bir kadran eşlik ediyor. Kalın kollar ve markörler, kontrast siyah renkteki dakika skalasıyla birlikte zamanın okunabilmesini sağlıyor. Aynı zamanda LumiBrite dolguya sahip kadran bileşenleri, az ışıklı ortamlarda bile yeterli okunabilirliği sunuyor. Gün ve tarih göstergesi ise saat 3 yönünde bulunuyor.

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-5.jpg seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-6.jpg

Yeni modelde, markanın modern giriş seviye mekaniklerinden Caliber 4R36 görev yapıyor. 3Hz (21600vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 41 saat güç rezerv süresi sunuyor. 

seiko-5-sports-55-th-anniversary-ultraseven-limited-edition-7.jpg

İlginç modele üzerinde "Terrestrial Defence Force" yazan siyah, beyaz ve gri çizgili NATO tarzı kayış eşlik ediyor. Henüz fiyatı belli olmayan model, 3400 adet ile limitli üretiliyor.

Benzer İncelemeler