alexa Seiko | King Seiko | SJE095 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko King Seiko SJE095

Seiko, yakın zamanda yeniden ürün grubuna eklediği King Seiko model ailesini yeni bir limitli üretim model ile yeniden saat tutkunlarının radarına sokuyor.

Grand Seiko ile birlikte, ünlü Japon üreticinin üst düzey ürün grupları arasında yer alan King Seiko, 2020 senesinde tanıtılan ve ürün grubunun kült modelleri arasında yer alan 1965 King Seiko KSK’yı temel alan limitli üretim bir model ile geri dönmüştü. 2017 senesinde kendi ayakları üzerinde duran ayrı bir marka olarak yoluna devam eden Grand Seiko’nun aksine Seiko bünyesinde bir alt gurup olarak varlığını sürdüren King Seiko, koleksiyona yeni eklenen bir model ile dikkatleri üzerine topluyor.

seiko-king-seiko-sje095-1.jpg

King Seiko SJE095, ürün grubunun imza detaylarını daha rafine teknik özelliklerin yanında ismini Japonya’nın nadir çiçeklerinden Krizantem’den alan desenli bir kadran ile geliyor. Grand Seiko’da tabir yerindeyse harikalar yaratan mükemmel kadran taktiği, King Seiko için de işe yaramış gibi duruyor. 

seiko-king-seiko-sje095-2.jpg

Yeni model, 38.6mm çapında ve 10.7mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Mat yüzey formunun ağır bastığı zarif kasanın parlak bileşenleri, tasarımın geneline ağırbaşlı ve şık bir görünüm kazandırıyor. Ön yüzünde yüksek kenarlı safir kristal camın arka yüzünde ise King Seiko amblemli masif çelik kapağın görev yaptığı kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

seiko-king-seiko-sje095-3.jpg

Kırık beyaz zemin rengiyle gelen şık kadran, başarıyla uygulanmış Krizantem çiçeği deseni ile göz dolduruyor. Saat 3 yönünde tarih penceresi de bulunan kadranda zaman, baton markörler ve üçgen kollarla okunuyor.

seiko-king-seiko-sje095-4.jpg

Yeni model gücünü Caliber 6L35 mekanizmadan alıyor. Otomatik mekanizma, tam kurulumda 45 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

seiko-king-seiko-sje095-6.jpg

King Seiko SJE095, ürün grubunun imza detaylarından, 7 parçalı bilezik ile geliyor. Şık bileziği buton kontrollü katlanır klips tamamlıyor. Bileziğe ek olarak bir de gri deri kayış bulunuyor.

seiko-king-seiko-sje095-5.jpg

Sadece 600 adet ile limitli üretilen model, 3,500 EUR etiket fiyatıyla, Ekim ayı itibarıyla satış noktalarında sergilenmeye hazırlanıyor.

Benzer İncelemeler