alexa SPB069 | Presage | Seiko | Blue Enamel | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Presage Blue Enamel Limited Edition (Ref. SPB069)

seiko_logo800.jpg

Baselworld 2016 ve 2017 fuarlarında saatseverlerle buluşan Presage Koleksiyonu içerisinde birçok emaye kadranlı modellere yer veren Seiko, 2017’nin son günlerinde 1500 adet ile limitli üretilen ve mavi kadranıyla dikkat çeken yeni Presage modelini saat severlerin beğenisine sundu. 

Yeni tanıtılan model 40.5mm çapında ve 12.4mm kalınlığında tasarlanmış ve paslanmaz çelikten üretilmiş bir kasa ile geliyor. Ön ve arka yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak ayarlanmış.

Seiko-Presage-Blue-Enamel-Limited-Edition-3.jpg

Yeni modelin en dikkat çekici bölümlerinden biri şüphesiz mavi renkte tasarlanmış kadranı. Emaye kadranlara özgü parlak ve pürüzsüz yüzey formu, bu modelin kadranında da gayet başarılı bir şekilde uygulanmış. Ünlü Japon sanatçı Mitsuru Yokozawa ve ekibi tarafından tasarlanan kadran, farklı aşamaların yer aldığı bir dizi ısıl işlem neticesinde bu göz alıcı parlaklığa kavuşmuş. Her birinin bizzat Mitsuru Yokozawa tarafından kontrol edildiği kadranlarda yer alan Romen rakamı indeksler için 10 kat boya uygulaması yapılarak 3 boyutlu ve net bir görüntü elde edilmiş. Tamamı elle üretilen kollardan saniye kolunun arka kısmında yer alan hilal formundaki kısım altından yapılmış. Modelin tarih fonksiyonuna ait pencere ise saat 3 hizasına konumlandırılmış.

Seiko-Presage-Blue-Enamel-Limited-Edition-2.jpg

Seiko Presage Blue Enamel Limited Edition (Ref. SPB069) modelinin kalbinde, markanın farklı üst seviye modellerinden aşina olduğumuz Caliber Ref. 6R15 yer alıyor. 21600vph hızında çalışan otomatik mekanizma tam kurulumda 50 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Dekoratif manada sade bir görüntü sunan mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal camdan izlenebiliyor.

Seiko-Presage-Blue-Enamel-Limited-Edition-1.jpg

Sadece 1500 adet ile limitli üretilen modele, kadran rengine uygun tasarlanmış mavi timsah derisi bir kayış eşlik ediyor. Kayışın ucunda ise paslanmaz çelikten üretilmiş katlanır klips yer alıyor. Yeni model 1100,00 USD (ABD listesi) gibi uygun bir fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler