alexa Seiko | Presage | Sharp Edged Akebono | Yeni Modeller
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Presage Sharp Edged Akebono Yeni Limitli Modeller

Seiko, başarılı model ailesi Presage bünyesinde yer alan Sharp Edged serisine, iki yeni versiyon ekliyor. 

seiko-presage-sharp-edged-akebono-yeni-limitli-modeller-1.jpg

Konu fiyat/performans olunca Seiko’nun eline su dökebilecek farklı markalar bulmak bir hayli zorlaşıyor. İçinde bulunduğu hemen her segmentin en başarılı modellerine imza atan ünlü marka, özellikle orta seviye ürünlerdeki yapım kalitesi, fonksiyonellik ve ergonomi konularında rakip tanımıyor. 

seiko-presage-sharp-edged-akebono-yeni-limitli-modeller-2.jpg

Sharp Edge (keskin kenar) model ailesi ise özellikle tasarım ve yüzey işçiliği konularında öne çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere keskin kenarları odak noktasına alan bir tasarım dili kullanan koleksiyon, 2000 EUR bandının altında yer alan şık modeller sunuyor. Yakın zamanda koleksiyona eklenen iki yeni limitli üretim versiyon ise, özellikle siyah temaları ve degrade mavi/siyah tonlu kadranlarıyla dikkat çekiyor.

seiko-presage-sharp-edged-akebono-yeni-limitli-modeller-3.jpg

Modellerin ikisi de paslanmaz çelik üzerine uygulanmış siyah kaplama ve çiziklere karşı dayanım sunan sert yüzey koruması ile güçlendirilmiş kasa ve bilezik ile geliyor. Sportif modellerin ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar, arka yüzünde ise cam bölmeli kapaklar görev yapıyor. İki model de, Presage koleksiyonunun sembol detaylarından Asanoha deseni süslenmiş, degrade mavi/siyah zemin renkli kadranlara ev sahipliği yapıyor. 

seiko-presage-sharp-edged-akebono-yeni-limitli-modeller-4.jpg

Seiko Presage Sharp Edged GMT Akebono SPB361, yeni serinin sportif yanına vurgu yapıyor. GMT özelliğine ile donatılmış otomatik Caliber 6R64 mekanizma ile hayat bulan model, 42.2mm çapında ve 13.7mm kalınlığında tasarlanmış kasa ile geliyor. 2000 adet ile limitli üretilen model, EUR 1,450 fiyat etiketi taşıyor.

seiko-presage-sharp-edged-akebono-yeni-limitli-modeller-5.jpg

Seiko Presage Sharp Edged Date Akebono SPB363, serinin daha sade ve kompakt modeli olarak yerini alıyor. 39.3mm çapında ve 11.1mm yüksekliğinde kasa ile gelen model gücünü, otomatik Caliber 6R35 mekanizmadan alıyor. Zaman tutmanın yanında tarih fonksiyonu da bulunan model 2000 adet ile limitli üretiliyor ve EUR 990 liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler