alexa Seiko | Prospex | Naomi | Uemura | SLA069
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Prospex Naomi Uemura SLA069

Seiko, dalgıç saatleri segmentindeki başarılı model ailesi Prospex ürün grubunda yer alan yeni limitli edisyon modeli SLA069 ile koleksiyonu genişletmeye devam ediyor. Yeni model, ünlü Japon dağcı ve maceracı Naomi Uemura anısına tasarlanan üçüncü model olma özelliğini de taşıyor.

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-1.jpg

Yeni model saygın Japon dağcı ve maceracı Naomi Uemura'yı onurlandırıyor. 2021 yılında tanıtılan SLA049 ve SLA05 modellerinin ardından Uemura’ya ithaf edilen üçüncü model olma özelliğini taşıyan SLA069, sadece 500 adet ile limitli üretiliyor. 

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-2.jpg

Uemura dört yıl içinde Mont Blanc, Mt Kilimanjaro, Mt Aconcagua, Mt Everest ve Denali'ye (Mt McKinley olarak da bilinir) tırmanmış ve bu beş zirveye ulaşan ilk dağcı olmuştu. Uemura, Grönland'dan Alaska'ya yaptığı, ve tek bir köpek kızağı ile 18 ayda tamamladığı yolculuğu ile de kendinden söz ettirmişti. Aynı yolculuğun saat dünyası için önem arz eden özelliği ise, Uemura’nın taktığı Seiko dalgıç saati olmuştu. Naomi Uemura, 1984 kışında Denali tırmanışından inerken trajik bir şekilde ortadan kayboldu ve bir daha bulunamadı.

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-4.jpg

Yeni model 44mm çapında ve 13mm yüksekliğinde tasarlanmış, 1970li yılların Seiko dalgıç modellerinden ilham alan, şık bir kasa ile geliyor. Prospex serisinin vintage esintili karakterine vurgu yapan kasa, süper-sert yüzey kaplamalı paslanmaz çelik alaşımından üretiliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı kasaya, mavi PVD kaplamalı döner bezel ve kilitli kurma kolu eşlik ediyor. 200 metreye kadar su geçirmeyen kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam ve masif paslanmaz çelikten üretilmiş kapak görev yapıyor.

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-3.jpg

Tematik modelin ayırt edici bir diğer özelliği olan kadran, dokulu kar beyazı zemin üzerinde, Mont Blanc siluetini işlemesine yer veriyor. Aplik indeksler ve kalın kollar, LumiBrite fosfor uygulaması sayesinde, hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik sunuyor. 

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-6.jpg

50 saat güç rezervli, otomatik Caliber 8L35 mekanizma ile hayat bulan modele, üç parçalı metal bilezik eşlik ediyor. Bileğe katlanır klips ile sabitlenen model, klips içinde yer alan uzatma parçası sayesinde dalgıç kıyafeti üzerine de rahatça giyilebiliyor.

seiko-prospex-naomi-uemura-sla-069-5.jpg

Benzer İncelemeler