alexa SBDN035 | SBDJ015 | SBDC049 | SBBN039 | Padi Diver | Prospex | Seiko | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Prospex PADI Diver Limited Editions

seiko_logo800.jpg

Uzakdoğulu dev marka Seiko, beğenilen ürün grubu Prospex serisi kapsamında yer alan dört yeni modelini tanıttı. Dünyaca ünlü dalgıç eğitmenliği kurumu PADI işbirliği dahilinde tasarlanan modellerin tamamı limitli üretim adetlerine sahip ve sadece Japonya’da satışa sunulacak.

Baselworld 2016 bünyesinde tanıttığı iki özel model ile başladığı PADI marka ortaklığına yeni bir koleksiyon ile devam eden Seiko, Prospex ürün grubu kapsamında yer alan dört farklı model tanıttı. Dünyanın en büyük dalgıç eğitmenliği kurumlarından kabul edilen PADI’nın mavi ve kırmızı renklerinden ilham alarak tasarlanan saatler sadece Japonya’da satışa sunulacak.

Seiko-Prospex-PAD-solar-1.jpg

Kült kasa yapısı ile dalgıç saatleri arasında özel bir yeri olan “Tuna”dan, kadın kullanıcılar için hazırlanmış güneş enerjili modern dalgıç modeline uzanan koleksiyon, markanın sahip olduğu ürün grubu çeşitliliğini başarıyla vurguluyor. 

Koleksiyonda yer alan modellerden ilki, serinin aynı zamanda bayrak gemisi sıfatını da taşıyan Prospex Marinemaster Professional PADI “Tuna” (ref. SBBN039). Markanın sadık takipçileri kadar klasik dalgıç saatlerine meraklı saatseverlerin de vazgeçilmezlerinden olan ikonik “Tuna” formunda hazırlanmış kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. 47.7mm çapındaki kasanın ön yüzünde çift taraflı bombeye sahip cam ve metalik mavi kaplamalı bezel parçasına yer verilmiş. PADI koleksiyona has renk paletinin de etkisiyle oldukça sportif bir görünüm sunan modelin içerisinde markanın quartz mekanizmalarından olan Caliber Ref. 7C46 tercih edilmiş.

Seiko-Prospex-Padi-SBBN039-1.jpg Seiko-Prospex-Padi-SBBN039-2.jpg

Listemizin ikinci sırasında yer alan yeni PADI modelimiz Prospex Scuba Diver PADI “Sumo” (ref. SBDC049). Yine markanın klasik tasarımlarından olan Sumo tarzı kasa ile sunulan modelin su geçirmezlik derecesi 200 metre olarak belirlenmiş. 45mm boyutundaki çapıyla standart Sumo modelleri ile aynı platformu paylaşan yeni modelin içerisinde ise markanın son dönem ürünlerinde sıkça gördüğümüz otomatik kurgulu Caliber Ref. 6R15 mekanizma kullanılmış.

SE-KO-Prospex-Diver-Scuba-200M-Ref-SBDC049-AKA-Sumo.jpg

Kalan iki modelin öne çıkan özelliği birbirleriyle kadın/erkek modelleri olarak takım olmaları... Her ikisi de hafifliği kadar sağlamlığıyla da bilinen titanyumdan üretilen modellerin içerisinde güneş enerjisi ile şarj olan mekanizmalar kullanılmış. Tam şarjda 10 aylık güç rezervi depolayabilen bu modern mekanizmalara ev sahipliği yapan PADI modellerinden erkekler için tasarlanan Prospex Solar Scuba Diver PADI (ref. SBDJ015) 44.1mm kasa çapıyla sunulurken, kadın kullanıcılara yönelik hazırlanan model  (ref. SBDN035) için 38.8mm kasa çapı tercih edilmiş.

Seiko-Prospex-Padi-SBDJ015-1.jpg Seiko-Prospex-Padi-SBDN035-1.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modellerin sadece Japonya pazarına sunulmak üzere hazırlandığını da hatırlatalım.

Seiko-Prospex-Padi-SBBN039-3.jpg

Benzer İncelemeler