alexa Seiko | Prospex | SLA071 | Landmaster | 30th Anniversary
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Prospex SLA071 Landmaster 30th Anniversary

Seiko, dağcıların ve maceraperestlerin gözde model ailelerinden Landmaster koleksiyonunun 30. yılına özel tasarlayıp ürettiği yeni modelini duyurdu.

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-1.jpg

Japonya’nın saat dünyasındaki haklı gururu Seiko, geniş Prospex ürün grubu ile kitlelere hitap edebilen modellere imza atmaya devam ediyor. Özellikle sportif temalı saatlere meraklı hemen her tip kullanıcı profiline uygun modelleri ile öne çıkan Prospex serisi, bugün 30. yılını kutlayan Landmaster koleksiyonunu gündeme taşıyan yeni bir model ile genişliyor.

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-2.jpg

1993 yılında koleksiyona eklenen Landmaster serisi, sağlam ve güvenilir yapısı kadar sportif görüntüsü ile sadece dağcıların değil maceraperest ruhunu masa başında çalışırken de belli etmeye hevesli binlerce kullanıcı için doğru adres olmuştu. Bu tematik serini yıl dönümü modeline gelin, yakından bakalım.

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-3.jpg

Yeni model, 42mm çapında ve 12.7mm yüksekliğinde tasarlanmış, titanyum bir kasa ile geliyor. Seiko’nun super hard coating (süper sert kaplama) adını verdiği teknoloji ile titanyumun çiziklere karşı görece zayıf yapısını bertaraf eden alaşım, 50.1mm boynuz açıklığına rağmen, hemen her bilekte optimal konfor vadediyor. Sportif kasanın ön yüzünde çift yöne dönebilen pusula tarzı bezel ve yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. Mat yüzeylerin ağırlıklı olduğu sportif kasa, vidalı arka kapak ve kilitli tepenin de yardımıyla, 200 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor.

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-4.jpg

SLA071, model ailesinin genel özellikleri arasında bulunan hızlı ve net okunabilirlik konusunda harikalar yaratan bir kadran ile geliyor. Zemin deseninin Everest Dağı’nın zirve noktasının havadan görüntüsünden ilham alınarak tasarlandığı kadranda, Lumbrite fosfor dolgulu kalın kollar ve indeksler görev yapıyor. 12’den 6 yönüne doğru degrade şekilde açılan mavi zemin rengiyle dikkat çeken kadranın saat 3 yönünde ise tarih penceresi yer alıyor. 

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-5.jpg seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-6.jpg

Yeni model gücünü, Caliber 8L35 mekanizmadan alıyor. Grand Seiko mekanizma ailesinde Caliber 9S55 referansı ile tanıdığımız otomatik kalibre 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Morika (Japonya)’daki Shizukuishi Saat Stüdyo’sunda elle birleştirilen mekanizma, kapalı arka kapak nedeniye gözlerden uzak kalsa da, markanın yeni modele verdiği önemin ve gösterdiği özenin altını çiziyor. 

seiko-prospex-sla-071-landmaster-30-th-anniversary-7.jpg

Şık modeli, üç parçalı bakla tasarıma sahip, titanyum bilezik tamamlıyor. Bileziğin uç kısmında ise, hızlı uzatma sistemine sahip katlanır klips görev yapıyor. Kasım 2023 itibarıyla satış noktalarına ulaşması planlanan model, sadece 1000 adet ile sınırlı üretiliyor.

Benzer İncelemeler