alexa Seiko | Prospex | Speedtimer | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Prospex Speedtimer Ref. SRQ043

Seiko, zengin ürün seçenekleri ve üstün fiyat/performans kabiliyeti ile gönüllere taht kuran Prospex model ailesini yeni bir otomatik kronograf ile genişlemeye devam ediyor. Speedtimer alt grubuna eklenen yeni model, retro tasarımı kadar derin mavi kadran rengiyle de beğeni toplayacak gibi görünüyor.

seiko-prospex-speedtimer-1.jpg

Yeni model, 42.5mm x 15.1mm x 45.5mm boyutlarında tasarlanmış, paslanmaz çelik kasayla geliyor. Çizilmelere karşı daha dayanıklı olması sebebiyle özel bir yüzey sertleştirici malzeme ile kaplanan sportif kasaya, iri kurma kolu ve bir çift piston tipi kronograf butonu eşlik ediyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise cam bölmeli çelik kapak yer alan şık kasa, 100 metre su basıncına dayanım sağlıyor.

seiko-prospex-speedtimer-2.jpg

Prospex Kolekisyonu’na yeni eklenen model, derin mavi zemin üzerine gümüş alt-kadranlı, ters Panda (reverse Panda) tarzı kadrana ev sahipliği yapıyor. Modelin vintage esintilerine vurgu yapacak şekilde Bi-Compax (iki alt-kadranlı) kronograf tarzı tasarlanan kadran, dengeli uygulanmış kırmızı detaylarla sportif bir görüntüye bürünüyor. Modelin bir diğer özelliği olan tarih göstergesi ise, saat 6 markörüne gizlenmiş pencereden izleniyor. 

seiko-prospex-speedtimer-3.jpg

Seiko Prospex Speedtimer Ref: SRQ043 gücünü, markanın kronograf mekanizmalara konusunda geldiği noktayı başarıyla temsil eden, Caliber 8R46 mekanizmadan alıyor. Her Seiko mekanizmasında olduğu gibi in-house tasarlanıp üretilen otomatik kronograf mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 45 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Kolon çark koordinatörlü ve dikey kavramalı mimarisi ile başlat/durdur/sıfırla komutlarını çok daha yumuşak ve rafine bir şekilde yerine getiren mekanizma, cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

seiko-prospex-speedtimer-4.jpg

Standart (limitli üretim değil) ürün grubuna eklenen Seiko Prospex Speedtimer Ref: SRQ043, üç parçalı metal bileziğin yanında bir de siyah dana derisi kayış ile geliyor. Eylül 2022 itibarı ile satış noktalarına ulaşması planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 3,200.

Benzer İncelemeler