alexa M3/01 | Spaceship | Sevenfriday | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SevenFriday M3/01 Spaceship

sevenfriday-logo.png

Biz saatseverler, egzotik tasarımlı saatlere hep iştahla bakmışızdır. Tasarımlarından kullanıldığı malzemelere kadar hepimizi şaşkınlığa uğratan modeller ne yazık ki, bol sıfırlı liste fiyatları ile birçoğumuz tarafından hayalden öteye gidemiyor. Fakat 2012 yılında sosyal medyanın da gücünü kullanarak ortaya çıkan SevenFriday birçok kişinin bu açlığını giderdi.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-1-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-2-.jpg

SevenFriday, ileri teknoloji ürünü olmasa da ya da alternatif malzemeler kullanmasa da tasarımları ile saat severlerin radarına girmeyi başarmış bir marka. İlerleyen zamanlarda SevenFriday benzeri birçok marka gördük. Bu markaların çoğu kaybolup giderken SevenFriday ayakta kalan markalardan arasında yer aldı. Markanın son zamanlardaki ticari hacmini bilmiyorum ancak popülerliğini biraz kaybettiğini söyleyebilirim.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-3-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-4-.jpg

Markanın geçtiğimiz günlerde saat severlerin beğenisine sunduğu M3/01 Spaceship modeli bakalım beklenen geri dönüşleri alabilecek mi?

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-5-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-8-.jpg

Modelin kasası 47mm x 47,6mm ölçülerinde tasarlanmış ve üzeri PVD kaplamalı paslanmaz çelikten üretilmiş. Standart M Series tarzı SevenFriday kasası ile benzerlik gösteren kasanın ön yüzünde PVD kaplamalı bezel arka kısmında ise masif paslanmaz çelik kapak yer alıyor. Daha önceki modellerde olduğu gibi bu modelin arkasında da NFC chip yer alıyor. Bu chip ve akıllı telefonunuz sayesinde satın aldığınız modelin onaylama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-13-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-16-.jpg

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-11-.jpg

Modelin bezelinde 3 boyut efekti yaratmak için birçok katman üst üste kullanılmış. Daha önceki M Serisi modellerinden alıştığımız bir okuma yöntemi sunan yeni modelde, saat 9 konumunda yer alan kırmızı çizgi sayesinde saat okunabiliyor. Dıştan içe doğru sıralanan çemberler saat, dakika ve saniyeyi gösteriyor. Saat 3 konumunda markanın logosuna yer verilirken kadranın bütünü kalkışa hazır bir füzeyi andırıyor.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-15-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-14-.jpg

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-7-.jpg

Spaceship modelinin kalbinde Miyota Caliber 8215 yer alıyor. Performans olarak kendini kanıtlamış mekanizma, uzun yıllardır pek çok giriş seviyesi modelde tercih ediliyor. Miyota 8215, tam kurulumun ardından 40 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. SevenFriday, saatlerin fiyatlarını ETA, Sellita ya da in-house mekanizmalar kullanarak arttırmak yerine, Miyota kalibreler kullanarak fiyat/performans oranını yüksek tutmayı başarıyor.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-12-.jpg

Modelin üzerinde deri ile silikon malzemenin beraber bir kullanıldığı şık bir kordon yer alıyor. Siyah renkte tercih edilen kordon, modelin genel tasarımı ile uyumlu bir görüntü sunuyor. Dana derisi kordona, kasa ile aynı malzemeden üretilmiş toka eşlik ediyor.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-9-.jpg

Yakın zamanda SevenFriday.com ve yetkili butikler tarafından satışa çıkacak model, 1,100 CHF etiket fiyatına sahip olacak.

sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-6-.jpg sevenfriday-m3-01-spaceship-edition-10-.jpg
Benzer İncelemeler