alexa Speake-Marin | Ripples | Infinity | Date | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Speake-Marin Ripples Infinity Date

Bağımsız markaların butik isimlerinden Speake-Marin, entegre bilezikli lüks spor saat segmentindeki özgün temsilcisi Ripples koleksiyonunu yeni bir versiyon ile genişletiyor. 

speake-marin-ripples-infinity-date-1.jpg

Markanın 2022 senesinde ürün grubuna eklediği Ripples Koleksiyonu, Speake-Marin’in, tüm zamanların en çok ses getiren akımlarından entegre bilezikli lüks spor saatler segmentine bir yorumu olarak öne çıkıyor. Koleksiyona eklenen yeni versiyon ise, tonsürton renk paleti ile dikkat çekiyor.

speake-marin-ripples-infinity-date-2.jpg

Yeni model, 40.3mm çapında ve 9.2mm yüksekliğinde tasarlanmış, markanın “La City” adını verdiği kasa ile geliyor. Speake-Marin’in Londra kökenine vurgu yapan özgün tasarımlı kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Mat ağırlıklı yüzeylerin parlak geçişlerle hareketlendiği şık kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar yer alıyor. Speake-Marin imzalı ve kilitli kurma kolunun tamamladığı zarif kasa, WR50M su direnci sunuyor.

speake-marin-ripples-infinity-date-3.jpg

Speake-Marin Ripples Infinity Date, çelik kasa ve bilezik ile uyumlu tonda, gümüşi beyaz bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Pirinç metal plaka üzerine metalik rodyum kaplama yüzeyiyle dikkat çeken kadranda markanın Ripples deseni de yer alıyor. Rodyum kaplamalı baton indekslerin ve kalp formlu kolların zamanı gösterdiği özgün kadranın saat 1:30 hizasında ise küçük saniye sayacı yer alıyor. Tarih fonksiyonu ise, saa6 konumuna yerleştirilmiş pencereden okunuyor.

speake-marin-ripples-infinity-date-4.jpg

Yeni model gücünü, Caliber SMA03-TD mekanizmadan alıyor. Markanın kardeş şirketi Le Cercle des Horlogers tarafından Speake-Marin için üretilen otomatik mekanizma, tungsten alaşımından yapılmış mikro-rotor ile hayat buluyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma tam kurulumda 52 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

speake-marin-ripples-infinity-date-5.jpg

Speake-Marin Ripples Infinity Date, gizli klips ile tamamlanan paslanmaz çelik entegre bilezik ile geliyor. Markanın üretim kapasitesine bağlı olarak sınırlı sayıda üretilmesi planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 23,900.

speake-marin-ripples-infinity-date-6.jpg

Benzer İncelemeler