alexa A. Lange & Söhne | Watches & Wonders Yenilikler | 363.038 | 363.068 | Odysseus
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Sportif Şıklık Beyaz Altın Kasada: A. Lange & Söhne Odysseus

Bildiğiniz tüm spor saatleri bir kenara koyun; yakından tanıdığımız A. Lange & Söhne tasarımı, yine değerli bir materyal olan beyaz altınla, Odysseus koleksiyonunda sevenleriyle buluşuyor.

363-068-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-3.jpg

Watches & Wonders 2020’nin en göz alıcı parçalarından birini takdim ediyoruz; beyaz altın kasalı A. Lange & Söhne Odysseus... Spor saat segmentine koleksiyonun adını verdiği Odysseus modeliyle hızlı bir giriş yapan A. Lange & Söhne, Watches & Wonders 2020 etkinliği kapsamında, koleksiyona beyaz altın kasalı yeni bir model ekledi.

363-068-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-2.jpg

Markanın uzun yolculuğunda bir yapı taşı olma özelliği taşıyan model için yaratım süreci şu şekilde ilerliyor: A. Lange & Söhne tasarımcıları yeni bir fikir bulduklarında, önce kritik bazı sorulara cevap vermeleri gerekiyor. “Konsepti mevcut ürün ailelerimizden birine entegre etmemiz mümkün mü? Ya da yepyeni bir yaklaşım mı geliştirmeliyiz?” Ve bu sorulara yanıt vermek tahmin edersiniz ki, her zaman kolay olmuyor; çözüme ulaşmanın yolu, farklı denemeler yapmaktan geçiyor. Odysseus’ta da işler tam olarak bu şekilde ilerlemiş. Klasik çift penceresiyle lüks saatçilikte prestij ve ikon haline gelen büyük tarih göstergesinin tam karşısına aynı büyüklükteki gün göstergesi yerleştirildiğinde karakteristik bir tasarım ortaya çıkmış ve markadaki herkes, bu modelin, A. Lange & Söhne’ün altıncı saat ailesinin köşe taşını oluşturacağında hemfikir olmuş.

363-038-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-5.jpg 363-038-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-6.jpg

Yeni A. Lange & Söhne Odysseus modelinde iki farklı referans bulunuyor: Her iki modelin kasası da 18K beyaz altından üretilmiş. Ref. 363.038, gri dikişli, el dikimi koyu kahverengi kayışla; Ref. 363.068 ise siyah kauçuk kayışla tamamlanıyor. Her ikisine de yine beyaz altından üretilen toka eşlik ediyor.

363-038-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-3.jpg 363-068-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-1.jpg

Beyaz altın kasalar 40.5mm çapında ve 11.1mm inceliğinde. Modelin titizlikle hazırlanmış kadranının üzerinde sertlik derecesi 9 olan safir kristal cam yükseliyor. Arka tarafta yer alan safir kristal cam bölmeli arka kapak sayesinde de her görüşte Alman işçiliğine hayran bırakan mekanizma izlenebiliyor. Günü ve tarihi ayarlayamaya yarayan konik butonlar, kurma kolunun üstüne ve altına yerleştirilmiş. Kasa, 120 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Evet, artık A. Lange & Söhne saatinizi takıp plaja inebilir ve yüzmeye başlayabilirsiniz.

363-038-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-2.jpg

Yeni A. Lange & Söhne Odysseus’ta zaman, gri kadran üzerinden okunuyor. Beyaz altın saat kolları ve baton şeklindeki çentikli saat markörleri, koyu renkli zemin üzerinde kolayca okunabiliyor. Büyük tarih ve gün göstergesindeki rakamlar ve harflerde de yine beyaz renk kullanılmış. Saat ve dakika kolları gibi markörler de karanlıkta ışıldama özelliğine sahip. Saat imleri ve saniye alt kadranının dış kısmı kabartmalı oluklu dokuyla süslenirken, kadranın ve alt kadranın merkezindeki parlak mat yüzeylerle tezat oluşturulmuş.

Fuarın en çok dikkat çeken modellerinden Odysseus’lar, elden kurmalı mekanizma L155.1 DATOMATIC ile çalışıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sağlıyor.

363-038-a-lange-sohne-odysseus-watch-wonders-2020-4.jpg

Modelin satış fiyatı 237.000 TL.
Benzer İncelemeler