alexa TAG Heuer | Aquaracer | Khaki | Arctic | Camouflage | 300 Metres
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Aquaracer Camouflage 300 Metres

tag-heuer-logo.png

Saat dünyasının yaşayan efsanelerinden Jean Claude Biver’in de desteği ile birbiri ardına başarılı modellerle saatseverleri memnun etmeye devam eden TAG Heuer, giriş seviye serilerinden Aquaracer’in kamuflaj desenli yeni koleksiyonunu tanıttı.     

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-8.jpg

Markanın, 1892 yılında Edouard Heuer önderliğinde “watertight” özellikli saat kasasına patent almasıyla başlayan dalgıç saat serüveni, Baselworld 2017 bünyesinde tanıtılan yeni koleksiyon ile askeri görünüme kavuştu. 2003 senesinden bu yana dalgıç konseptindeki saatlerini Aquaracer koleksiyonu altında üretmeye devam eden marka, geçen yılların verdiği tecrübeyle birlikte zorlu koşullara daha dayanıklı ve kullanım açısından daha versatil modeller üretmeye başladı.

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-4.jpg

Markanın, 1892 yılında Edouard Heuer önderliğinde “watertight” özellikli saat kasasına patent almasıyla başlayan dalgıç saat serüveni, Baselworld 2017 bünyesinde tanıtılan yeni koleksiyon ile askeri görünüme kavuştu.

300 metre su geçirmezlik değeri sunan modellerin 43mm çapında tasarlanan kasaları, kullanım konforu da düşünülerek titanyum malzemeden üretilmiş. Modellere daha askeri bir görünüm vermek için, titanyum kasalar üzerinde kumlama yüzey formunda siyah PVD kaplama uygulanmış. Tek yöne dönebilen seramik dalgıç tipi bezellerin eşlik ettiği modellerin ön yüzünde çift taraflı yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal cam kullanılmış.

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-5.jpg

“Khaki” adı verilen model haki yeşil zemin üzerinde siyah çerçeveli ve gri SuperLuminova dolgulu kollar ve indeksler ile gelirken, “Arctic” ismi uygun görülen model ise mavi tonlarında hazırlanmış kamuflaj desenli kadran ile tasarlanmış. SuperLuminova fosfor malzemesi uygulaması ile karanlık ortamlarda net okuma sağlayan modellerden Arctic için aynı şeyi aydınlık ortamlar için söylemek zor zira kolların ve indekslerin kadran desenine çok yakın seçilen SuperLuminova dolgusu ve çerçevelerinden ötürü saati okumak biraz zorlaşabiliyor.

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-6.jpg

Yeni seriye hayat verecek mekanizma olarak TAG Heuer Caliber Ref. 5 tercih edilmiş. 4Hz hızında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sunuyor.

Her iki model de NATO tarzı kumaş kayışlar ile geliyor. “Khaki” modelinde konsepte uygun haki renkli kayış yer alırken, “Arctic” modelinde kadranda yer alan kamuflaj deseniyle aynı formda tasarlanmış kayış bulunuyor. Arctic versiyonunda yer alan kayışın üzerinde göze çarpan kamuflaj deseninin baskı değil direkt dokuma olduğunu da ekleyelim. Her iki modelin üzerinde de mat paslanmaz çelik tokalar görev yapıyor.

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-2.jpg

Yeni Aquaracer Camouflage modelleri için Amerika liste fiyatı $ 2,800 olarak belirlenmiş.

TAG-Heuer-Aquaracer-Camouflage-300-Metres-3.jpg

Benzer İncelemeler