alexa TAG Heuer 2022 Yenilikler | LVMH Watch Week 2022 Yenilikler | Aquaracer Outdoors
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Aquaracer Efsanesi Geri Dönüyor

Aquaracer özüne dönüyor. 40mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip yeni model, otomatik ve kuvars kalibre seçenekleri ile geliyor.

tag-heuer-aquaracer-outdoors-1.jpg tag-heuer-aquaracer-outdoors-2.jpg

Paslanmaz çelik kasa ve onikigen bezel ile tamamlanan yeni Aquaracer’e, Outdoors ismi uygun görülmüş. Saatin arka kapağında yer alan pusuladan da anlaşıldığı üzere bu saat sadece dalgıçlar için değil, doğada zaman geçirmek isteyen tüm saat severlere hitap ediyor. Merak etmeyin 200 metrelik su geçirmezlik değerinden bir şey kaybetmemiş. 

tag-heuer-aquaracer-outdoors-3.jpg tag-heuer-aquaracer-outdoors-4.jpg

Yeni model, nihayet, bana göre çok daha konforlu ve şık bir ölçü olan 40mm’lik kasasına kavuşmuş. Yanlış anlaşılma olmasın, 43mm’lik Aquaracer’lar da son derece rahat bir kullanım sunuyordu ama 40mm’nin romantik hissine kim hayır diyebilir ki? Paslanmaz çelik kasa içinde sunulan saatin ön yüzünde safir kristal cama yer verilirken, arka kapak kapalı tasarlanmış. Arka kapakta yer alan pusula yerine diğer modellerden alışık olduğumuz dalış başlığını görmeyi tercih ederdim doğrusu.

tag-heuer-aquaracer-outdoors-5.jpg tag-heuer-aquaracer-outdoors-6.jpg

Yeni model, iki farklı kalibre seçeneğiyle geliyor. Calibre 5 olarak adlandırılan ve ETA 2824-2 mimarisi üzerine kurulan otomatik mekanizma, 38 saatlik güç rezervi sunuyor. Dilerseniz modeli kuvars kalibre ile de almak mümkün. 

tag-heuer-aquaracer-outdoors-7.jpg tag-heuer-aquaracer-outdoors-8.jpg

Otomatik kalibreli versiyon siyah ya da mavi tonlarında, enine çizgilere sahip bir kadran ile geliyor. Siyah kadranın çoğunlukla koyu gri göründüğünü hatırlatmakta fayda var. Saat 6 pozisyonunda yer alan tarih diskinin koyu renkli arka plan üzerine beyaz yazısı, eminim birçok saat severi mutlu edecektir. Eski modellerde yer alan beyaz zemin üzerine siyah sayılı tarih diskinin kadran ile olan uyumsuzluğu, her daim eleştirdiğim konulardan biri olmuştur. Otomatik versiyonun camında, tarih penceresinin üstünde mercek bulunmaması da bir başka yenilik. Kuvars kalibreyi seçerseniz, kadranda enine çizgilerle yine karşılaşıyorsunuz ancak bu sefer renk daha derin bir siyaha dönüyor, tarih penceresi ise pilli mekanizma ile sunulmuyor. Saat, dilenirse gümüş renkli kadran ile de alınabiliyor. Çok daha sade hatlara kavuşan saat otomatik versiyonu göre uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

tag-heuer-aquaracer-outdoors-9.jpg

Paslanmaz çelik bileziklerle tamamlanan modellerde hassas ayar imkânı sağlayan kilitli klipslere yer verilmiş. 

tag-heuer-aquaracer-outdoors-10.jpg

Günümüz dalış saatleri arasında gittikçe yaygınlaşan siyah renkli seramik bezellerin ne kadar kullanışlı olduğu su götürmez bir gerçek. Öte yandan, çelik bir bezelin yine çelik bir kasayla yakaladığı uyumu da göz ardı edemeyiz.  Yeni TAG Heuer Aquaracer Outdoors da bu kombinasyona sahip, giyilebilir ölçülerde(!), uygun fiyatlı ve kaliteli bir saat eksiğini kusursuz bir şekilde dolduruyor. 

tag-heuer-aquaracer-outdoors-13.jpg

tag-heuer-aquaracer-outdoors-11.jpg tag-heuer-aquaracer-outdoors-12.jpg
Benzer İncelemeler