alexa WAY201N.FT6177 | WAY201P.FT6178 | Tortoise Shell Effect | Aquaracer | TAG Heuer | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Aquaracer Tortoise Shell Effect Calibre 5

2020 yazı olanca sıcağıyla devam ederken saat firmaları da hayranlarını mutlu edecek modellerini birer birer tanıtmaya devam ediyorlar. TAG Heuer’in piyasaya henüz sürdüğü modellerinden, yeni Aquaracer serisinin özel versiyonu ise oldukça çarpıcı bir detaya ev sahipliği yapıyor.

tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-calibre-5-1.jpg

43mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip modellerin bezel kısımlarında kadran ile uyumlu renklerde tasarlanan, reçineden üretilmiş, kaplumbağa kabuğu benzeri kaplamaya yer verilmiş. İndekslerin ve sayıların reçine üzerine yazıldığı bezeller ile yeni Aquaracer modelleri, 2020’nin en iddialı dalış saatleri arasına girmeyi hak ediyorlar.

way201p-ft6178-tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-blue-calibre-5-1.jpg

12 köşeli bezel tasarımı üzerinde yer alan katmanda, modele göre değişkenlik gösterecek şekilde maviden ya da kırmızıda siyaha doğru sayısız tonda renk ve ışık oyunu sergileniyor. Kaplumbağa kabuğu görüntüsünün verdiği sıra dışı görüntü ile sektörde bir ilke imza atan TAG Heuer, albenisini saatin geri kalanında da korumayı başarıyor.

way201p-ft6178-tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-blue-calibre-5-2.jpg way201n-ft6177-tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-brown-calibre-5-1.jpg

300 metreye kadar su geçirmezlik değerine sahip modellerin ön yüzlerinde safir kristal camlara, arka kısımlarında ise kapalı paslanmaz çelik kapaklara yer verilmiş. ETA 2824-2 tabanlı otomatik kalibre 5 ile hayat bulan saatler 42 saatlik güç rezervlerine sahipler.

way201n-ft6177-tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-brown-calibre-5-2.jpg

Siyah ve mavi renkli, timsah derisi desenli kauçuk kayışlar ve paslanmaz çelikten üretilmiş katlanır tokalar ile sunulan modellerin kısa bir zaman dilimi içerisinde vitrinlere ulaşması bekleniyor. Fiyatla ilgili ise henüz resmi bir açıklama bulunmamakta.

tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-calibre-5-2.jpg tag-heuer-aquaracer-tortoise-shell-effect-calibre-5-3.jpg

Benzer İncelemeler