alexa Tag Heuer | Carrera | Chronograph | Year of the Rabbit
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Chronograph “Year of the Rabbit”

Sportif modellerin duayen ismi TAG Heuer, efsanevi Carrera Chronograph model ailesini Geleneksel Çin Ay Takvimi temalı yeni bir limitli üretim versiyon ile genişletiyor. 

tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-1.jpg

İsviçre saat endüstrisinin Haute Horlogerie grubundaki markalardan görmeye alıştığımız Geleneksel Çin Ay Takvimi temalı modeller serisine son ekleme, TAG Heuer’den geliyor. Özellikle motor sporlarından ilham alan modelleri ile adını saatçilik tarihine altın harflerle yazdıran marka, Çin Ay Takvimi hazırladığı yeni limitli üretim Carrera Chronograph modeliyle endüstrinin bu küçük ancak niş alanına giriş yapıyor. Modern Carrera Chronograph platformu üzerinden tasarlanan model, tematik detaylarıyla dikkat çekiyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-2.jpg tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-3.jpg

Yeni model 44mm çapında tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Kalın ve fasetli boynuz yapısının yanında, iri kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonları ile de sportif bir görüntü sunan kasanın ön yüzünde, siyah parlak seramikten yapılmış, sabit takimetrik bezel yer alıyor. Şık kasanın ön yüzünde kubbe formlu, yansıma önleyici kaplamaya sahip, safir kristal cam görev yapıyor. Kasanın arka yüzünde ise, Çin Ay Takvimi’nde bu seneyi sembolize eden büyük, kırmızı bir tavşan figürü göze çarpıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanım sağlıyor. 

tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-4.jpg

Yeni modelin özgün detayları, arka kapağın ardından, kadran kısmında da devam ediyor. Modele özel tasarlanıp üretilen siyah kadran, geniş dalga desenli zemini ve yine temaya uygun hazırlanan, altın/kırmızı kolları ve indeksleri ile göz alıyor. Tri-Compax kronograf dizilimli kadranın saat 12 hizasında yer alan TAG Heuer logosu da altın tonuyla tasarımın bütünlüğünün altını çiziyor. Saat 6 markörünün iki yanına yayılan Heuer 02 80 Hours yazısı ise, modele hayat veren mekanizmaya vurgu yapıyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-5.jpg

TAG Heuer Carrera Chronograph “Year of the Rabbit” gücünü, modern Carrera Chronograph koleksiyonunda farklı versiyonlarda da kullanılan, Caliber Heuer 02 mekanizmadan alıyor. Kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf özelliğine yer veren mekanizma, tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduruyor. 

tag-heuer-carrera-chronograph-year-of-the-rabbit-6.jpg

Sadece 500 adet ile üretilen modele, kontrast dikişli siyah dana derisi kayış ve buton kontrollü katlanır toka eşlik ediyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 6,750.

Benzer İncelemeler