alexa TAG Heuer | Carrera | Date Plasma | d’Avant-Garde
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Date Plasma d’Avant-Garde

Motorsporları temalı modellerin değişmez isimlerinden TAG Heuer, ikonik Carrera serisine kompakt boyutu kadar laboratuvar ortamında elde edilen pırlanta bileşenleri ile de renk katan yeni bir model ekliyor.

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-1.jpg

Laboratuvar ortamında elde edilen pırlanta ve diğer değerli taşlar mücevher sektöründe yaygın bir kullanım alanı buluyor olsalar da, lüks saatçilik için hala bakir kabul edilecek malzemeler arasında yer alıyor. Bu yeni ve alternatif kıymetli taşlar, doğal koşullarda oluşması milyarlarca yıl süren ve fevkalade zahmetli koşullar altında çıkarılan örneklerinin aksine, ileri teknoloji ürünü laboratuvarlarda, birkaç hafta gibi sembolik süreler zarfında elde edilebiliyor. İleri teknolojiyi tasarım ve üretim süreçlerine olabilecek en iyi şekilde adapte edebilmeyi bir felsefe haline getiren TAG Heuer, laboratuvar ortamında elde edilen kıymetli taşları saat endüstrisine tanıtan isim olarak tanınıyor. Kült saatçinin en yeni modellerinden TAG Heuer Carrera Date Plasma d’Avant-Garde, markanın bu konundaki liderliğini perçinliyor. 

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-2.jpg

TAG Heuer Carrera Date Plasma d’Avant-Garde, 36mm çapında tasarlanmış, 18K beyaz altın kasa ile geliyor. Carrera’nın imza tasarımını kompakt bir boyuta taşıyan zarif kasaya, laboratuvar ortamında elde edilmiş, 1.3K sarı pırlanta kurma kolu eşlik ediyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların görev yaptığı şık kasa, 50 metreye kadar su direnci sunuyor.

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-3.jpg tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-4.jpg

Yeni modelin laboratuvar ortamında elde edilmiş pırlanta temasını zirveye taşıyan kısım ise, zevkle tasarlanmış kadran olarak karşımıza çıkıyor. Kadran plakası, yarış pistinin ıslak asfaltı gibi parıldayan 2.9K özel çok kristalli elmaslardan üretiliyor. Aplik indeksler ise 18K beyaz altından üretiliyor. TAG Heuer'in laboratuvar elması tedarikçilerinden biri olan Lusix'in deyişiyle, kadran ve tek tek elmaslar, bir elmas 'tohumunun' karbon ve hidrojen gazları içeren bir vakum odasına yerleştirildiği CVD teknolojisi kullanılarak yaratılıyor. Gazlardan oluşan bir plazma mikrodalga radyasyonu ile ateşleniyor. Plazma, gazları karbon atomlu radikallere ayrıştırır ve bu atomlar yavaş yavaş tohuma bağlanarak kristali büyütüyor.

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-5.jpg tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-6.jpg

TAG Heuer Carrera Date Plasma d’Avant-Garde gücünü, Caliber 7 mekanizmadan alıyor. Sellita SW-300 tabanlı otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 56 saatlik güç rezerv süresine ulaşıyor. 

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-7.jpg

Yeni modele, beyaz timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın toka eşlik ediyor. 

tag-heuer-carrera-date-plasma-d-avant-garde-8.jpg

Reference: WBN2344.FC8335

Benzer İncelemeler