alexa CAR2A91BH0742 | Heuer-01 | Carrera | Tag Heuer | Ceramic
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Heuer-01 Full Black Matte Ceramic

tag-heuer-logo.png

Motor sporlarından esinlenen tasarımları kadar 2016 gündemine bomba gibi düşen Connected modeliyle de kendinden sıkça söz ettiren TAG Heuer, geçtiğimiz yıllarda ürün gamına eklediği Carrera 01 model ailesinin siyah seramik versiyonuyla boy gösterdi.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-Full-Black-Matt-Ceramic-CAR2A91BH0742-1.jpg

Heuer Classics başlığı altında yer alan ürün grupları arasında en önemlilerinden biri olan Carrera konseptinin geleneksel detaylarına da başarıyla yer veren yeni model, hem teknik hem de görsel özellikleriyle geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi görüyor.

Haberimize konu yeni model, manşet kısmında da belirttiğimiz üzere Carrera 01 platformu üzerinden tasarlanmış. TAG Heuer ürün gamına 2015 senesinde eklenen seri, Carrera koleksiyonu içerisinde yer alan geleneksel tasarımlı modellerden ayrılan yenilikçi çizgileriyle oldukça beğeni toplamıştı. 45mm çapındaki görkemli kasa tasarımlarıyla kendini hemen fark ettirmeyi başaran bu serinin diğer bir özelliği de markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref.01 mekanizmaya ev sahipliği yapıyor olmasıydı.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-Full-Black-Matt-Ceramic-CAR2A91BH0742-3.jpg

Serinin başarısını göz ardı etmeyen TAG Heuer, 2017 senesinde vitrinlerde boy göstermesi planlanan yeni bir model ile serinin yerini sağlamlaştırmayı başarmış görünüyor.

Saatin öne çıkan özelliği şüphesiz mat siyah seramikten yapılmış kasası. 45mm çapıyla oldukça iddialı bir görüntü sergileyen kasanın tasarımında yer verilen yenilikçi detaylar, son dönemin en önemli alternatif malzemelerinden kabul edilen seramik ile sınırlı kalmıyor.

Markanın CEO’su Jean-Claude Biver’in geçmiş tecrübelerinden faydalandığı kasa tasarımı, Hublot Big Bang modellerinden aşina olduğumuz modüler prensipte hazırlanmış. Kasayı oluşturan boynuz, bezel ve orta gövde gibi parçalar ayrı birer komponent olarak tasarlanmış. Tamamı mat siyah seramikten üretilen bu parçalara, siyah titanyum karbid malzesinden imal edilmiş ayar tepesi ve kronograf butonları eşlik ediyor.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-Full-Black-Matt-Ceramic-CAR2A91BH0742-4.jpg

Günümüz standartlarında spor kronograf bir model için yeterli sayılabilecek 100M su geçirmezlik değeri ile gelen kasaların tamamı, TAG Heuer tesislerinde üretiliyor. Kasanın iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal camlar yer alıyor.

Heuer Classics başlığı altında yer alan ürün grupları arasında en önemlilerinden biri olan Carrera konseptinin geleneksel detaylarına da başarıyla yer veren yeni model, hem teknik hem de görsel özellikleriyle geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi görüyor.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-Full-Black-Matt-Ceramic-CAR2A91BH0742-2.jpg

Modelin kalbinde ise önceki Carrera 01 modellerinden tanıdığımız Caliber Ref.01 görev yapıyor. 28800vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizmanın içerisinde kolon çark sistemli bir kronograf modülü yer alıyor. Tam kurulumda 50 saat güç rezervi sunan mekanizmanın arka kısmında ise, konsepte uygun şekilde karartılmış bir rotor bulunuyor.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-01-Full-Black-Matt-Ceramic-CAR2A91BH0742-5.jpg

Saatin kadranı, serinin çıkış noktası olan Heuer-01 modelinde olduğu gibi iskelet formunda hazırlanmış.

Siyah seramik bilezik veya siyah kauçuk kayış alternatifleri ile gelen modelin 2017 ortalarında satış noktalarına ulaşması planlanıyor.

Benzer İncelemeler