alexa CAR2A1L.BA0688 | TAG Heuer | Carrera | Heuer01 | SENNA 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Heuer01 SENNA 2017

tag-heuer-logo.png

Motor sporları temalı saat modellerinin vazgeçilmez markası TAG Heuer, Formula 1 tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı pilotlarından kabul edilen Ayrton Senna’nın efsanevi Monaco Grand Prix’sinde aldığı ilk galibiyetin 30. Yılı anısına çıkarttığı özel modelleri tanıttı.

TAG Heuer, Formula 1 dünyasının efsane isimlerinde Ayrton Senna anısına çıkarttığı yeni koleksiyonu duyurdu. Başarıları kadar genç yaşta hayata gözlerini kapamasına sebep olan kaza ile de hafızalara kazınan Senna, kısa süren kariyerine 3 dünya şampiyonluğu, 41 zafer ve 65 pol pozisyonu sığdırmıştı. Brezilyalı ünlü pilotun Monako Grand Prix’nde kazandığı ilk zaferin anısına yine Monako’da saatseverlerin beğenisine sunulan koleksiyonda üç farklı model yer alıyor. Tanıtılan modellerden biri markanın bayrak gemisi ürün gruplarından Heuer 01 kronograf platformu üzerinden hazırlanırken, diğer iki model yine motor sporlarından ilham alan Formula 1 koleksiyonundan çizgiler taşıyor.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer01-SENNA-2017-CAR2A1L-BA0688-3.jpg

Yeni koleksiyonda yer alan Heuer01 Chronograph modeli 44mm çapında hazırlanmış ve Link model ailesi tarzında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplamaya sahip olan kasanın takometrik skalalı bezeli siyah seramikten üretilmiş. Siyah üzerine kırmızı detayların hakim olduğu modelde, bezelin saat 12 hizasında yer alan TAG Heuer amblemi ve saat 13 konumunda yerleştirilen stilize S harfi ve Senna yazısı da kırmızı renkte hazırlanmış. Kadranda da yer alan S figürünün tasarımı yarış pistlerinde yer alan şikanlardan esinlenerek yapılmış. Ayar tepesi ve kronograf butonları için yine paslanmaz çelik üzerine siyah PVD tercih edilirken başla/durdur butonuna kırmızı bir halka eklenmiş. Kasanın arka kapağında yer alan karartılmış safir kristal cam bölmede Senna ve TAG Heuer logolarına yer verilmiş. Ön ve arka kısımlarda yansıma önleyici safir kristal camların yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak ayarlanmış.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer01-SENNA-2017-CAR2A1L-BA0688-1.jpg

Modelin kadranı iskelet formunda hazırlanmış. Siyah ve gri tonlarının hakim olduğu kadrana bezelde olduğu gibi kırmızı detaylar eklenmiş. Büyük rakam indekslere baron tarzı kolların eşlik ettiği kadranda 6-9-12 diziliminde kronograf alt kadranlarına yer verilmiş. Her üç alt kadranda da kırmızı detaylar kullanılmış. Mekanizmanın kısmen gözüktüğü perfore tasarımda kullanılan renk tonları sayesinde üç boyutlu bir derinlik ve dengeli bir kontrast sağlanmış.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer01-SENNA-2017-CAR2A1L-BA0688-4.jpg

Yeni model için markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. Heuer01 tercih edilmiş. Tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunan mekanizma 4Hz hızında çalışacak şekilde ayarlanmış. Tri-Compax formunda hazırlanmış kronograf özelliği bulunan mekanizmanın kolon çarkı modelin genel renk paletine uygun şekilde kırmızı hazırlanmış. Mekanizmanın safir kristal cam bölmeden izlenebilen rotoru da klasik yarış otomobillerinden esinlenerek tasarlanmış.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer01-SENNA-2017-CAR2A1L-BA0688-2.jpg

TAG Heuer Carrera Heuer01 SENNA 2017 için Link model ailesinden aşina olduğumuz S harfi formunda baklalardan oluşan bilezik tercih edilmiş. Kasaya uygun şekilde paslanmaz çelik üzerine siyah PVD kaplama ile gelen bileziğin uç kısmında katlanır klips kullanılmış. Koldaki konforuyla bilinen bileziğin Senna’nın bizzat kullandığı saatinde de yer aldığını hatırlatmış olalım.

6200,00 USD (ABD listesi) fiyatla satış noktalarına ulaşması planlanan modele eşlik etmek üzere iki farklı versiyonda Formula 1 serisi modeller hazırlanmış. Biri kronograf diğeri ise sadece saat ve tarih fonksiyonlu hazırlanan modellerde, koleksiyonun genel konseptine uygun şekilde yine siyah ve kırmızı renkler tercih edilmiş.

tag-heuer-senna-collection.jpg

Benzer İncelemeler