alexa TAG Heuer | Monaco | Purple Dial | Limited Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monaco Purple Dial Limited Edition

Saat dünyasının efsane model ailelerinden TAG Heuer Monaco, degrade mor kadranla donatılmış yeni bir limited edition versiyon ile bir kez daha saat severlerle buluşuyor.

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-1.jpg

Motor sporları temalı modellerin kült isimlerinden TAG Heuer ‘in ikonik model aileleri arasında yer alan Monaco, tanıtıldığı 1969 yılından bu yana saat dünyasının en karizmatik kare kasalı saati kabul ediliyor.

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-2.jpg

Sadece motor sporları tutkunlarının değil, klasik kronograf konseptine gönül verenlerin de değişmez tercihleri arasında yer alan model, beyazperdenin cool aktörlerinden Steve McQueen’in bileğinde göründüğü 1971 yapımı LeMans’taki rolüyle de bu unvanı fazlasıyla hak ediyor.

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-3.jpg

TAG Heuer de bu klasik model ailesini farklı versiyonlarla genişletmeye devam ediyor. 2019 yılında 50. yılını kutlayan koleksiyon, değişik kadran renklerinin yanı sıra farklı kasa malzemeleri ve kordon seçenekleri de sunan geniş bir portföye de ev sahipliği yapıyor.

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-4.jpg

Koleksiyona yeni eklenen model ise, çarpıcı mor kadranı ile dikkat çekiyor. Merkezden kenarlara doğru degrade şekilde siyaha dönen zemin, yine siyah renkte tasarlanmış bir çift kronograf sayacına yer veriyor. Saat 6 yönünde yer alan küçük saniye sayacının kendine ait bir alt kadranı bulunmaması, retro karakterli modele uygun şekilde, ilk bakışta Bi-Compax bir dizilim gibi duruyor. Tarih penceresi ise, konumlandırıldığı saat 6 markörü ve koyu zeminli diski sayesinde, kadranın bütünlüğünü koruyor.

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-5.jpg

39mm x 39mm ölçülerinde tasarlanmış çelik kasa ile gelen yeni modelin kalbinde, 80 saat güç rezervi ile dikkat çeken, otomatik kronograf özellikli, Caliber Heuer 02 yer alıyor. Şık mekanizma, kadran rengiyle uyumlu tasarlanmış perfore rotoruyla modelin arka kısmında bile göz alıcı bir görüntü sunuyor. 

tag-heuer-monaco-purple-dial-limited-edition-6.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilen modele, yine mor astarla hazırlanmış, siyah timsah derisi kayış eşlik ediyor. Şık modeli bileğe, TAG Heuer amblemli katlanır toka sabitliyor. Yeni model 7150,00 USD (ABD listesi) fiyat etiketi taşıyor. 

Benzer İncelemeler