alexa TAG Heuer | Monaco | Skeleton | Chronograph | Dark Blue
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monaco Skeleton Chronograph Dark Blue

TAG Heuer, motorsporlarıyla uzun zamandır ilişkilendirilen bir marka olarak, Carrera ve Monaco koleksiyonlarıyla yarış mirasını sürdürüyor. 1969'da tanıtılan Monaco, modern kronograf saatlerinin sembolü olmaya devam ediyor. 2024 Monaco Formula 1 Grand Prix'si yaklaşırken, TAG Heuer, siyah DLC titanyum kasalı yeni bir koyu mavi Monaco Skeleton Chronograph modeliyle göz dolduruyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-1.jpg

2023 Monaco GP sırasında piyasaya sürülen Monaco Skeleton Chronograph, TAG Heuer'in klasik koleksiyonunda uzun bir süredir ilk kez perfore kadranlı tasarıma geri dönüşünü işaret ediyordu. Şimdi daha karmaşık rattrapante modeli ile birlikte gelen bu fütüristik kronograf, modern bir dokunuş sunarken, klasik "Steve McQueen" Calibre 11 Monaco modelinin vintage görünümünü sevenler için hala koleksiyonda yer almaya devam ediyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-2.jpg

Yeni model, 39mm x 39mm ikonik kare kasa tasarımını korurken kumlanmış Grade 2titanyum alaşımı modeli, 15mm kalınlığına ve 47.4mm uzunluğuna rağmen, daha hafif kılıyor. Kasa, kurma kolu ve düğmeler de dahil olmak üzere siyah DLC kaplamaya sahip ve eğimli safir kristal ile gelirken, 100m su geçirmezlik özelliğini de muhafaza ediyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-3.jpg tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-4.jpg

2023 edisyonlarına kıyasla ana güncelleme, koyu mavi tonundaki kadran olarak karşımıza çıkıyor. Siyah kasayla çekici bir kontrast oluşturan kumlanmış mavi kadran, dakika skalası ve alt kadranları içeren opalin mavi bir modüle yer veriyor. Super-LumiNova ile beyaz indeksler gece ve gündüz görünürlüğü artırırken, sarı detaylar kronograf ibreleri ve tarih göstergesinde kendilerine yer buluyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-5.jpg tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-6.jpg

İç kısımda, 80 saatlik güç rezervi, 4Hz frekansı, kolon çarkı ve dikey kavrama özelliklerine sahip dahili otomatik Calibre Heuer 02 (TH20-00) mekanizma yer alıyor. Safir arka kapak sayesinde rodyum kaplı köprüler, siyah rotor ve kolon çarkı ve baskılardaki sarı vurgular zevkle izlenebiliyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-7.jpg

Bu yeni koyu mavi edisyon, siyah DLC titanyum katlanır tokalı koyu mavi kabartma deri ve kauçuk kayış ile birlikte gelir. Yeni model TAG Heuer'in kalıcı koleksiyonunun bir parçası olarak CHF 11,000 fiyatla satışa sunuluyor. Daha fazla bilgi için http://www.tagheuer.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-dark-blue-8.jpg

Benzer İncelemeler