alexa TAG Heuer 2023 Yenilikler | LVMH 2023 | Monza Flyback
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monza Flyback Chronometer Ref. CR5090.FN6001

TAG Heuer, dün itibarı ile start alan LVMH Watch Week 2023 etkinliği kapsamında tanıttığı yeni Monza Flyback Chronometer modeli ile büyük beğeni topladı.

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-1.jpg

İlk defa 1976 senesinde Heuer kataloglarında kendine yer bulan Monza, markanın birçok klasikleşmiş modelinde olduğu gibi, otomobil yarışları temasıyla öne çıkıyor. Motor sporlarından ilham alan modelleri ile saat ve otomobil tutkunlarını bir araya getiren ünlü marka, geçmişte sunduğu vintage temalı modellerin aksine, ileri teknoloji ürünü unsurlarla donatılmış yeni bir Monza versiyonu ile bir kez daha saat severlerle buluşuyor.,

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-2.jpg

Yeni model, retro-inspired seleflerinin aksine, mat siyah karbon malzemeden üretilmiş, ileri teknoloji ürünü bir kasa ile geliyor. 42mm çapında tasarlanan kasa, kullanılan forged-carbon malzemenin özgün dokusu sebebiyle, kamuflajı andıran yüzey desenleri ile dikkat çekiyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasaya, siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelikten üretilmiş TAG Heuer logolu kurma kolu ve piston tarzı kronograf butonları eşlik ediyor. Sportif kasa, 100 metre su basıncına dayanım sağlıyor. 

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-3.jpg

Yeni TAG Heuer Monza Flyback Chronometer, ileri teknoloji temasını kadranda da sürdürmeye devam ediyor. Dış kısmında takometre ve pulsometre skalaları bulunan kadran, iskelet tarzı tasarımıyla modelin modern karakterine vurgu yapıyor. Mavi-füme safir kristalden üretilmiş kronograf sayaçlarının görev yaptığı kadran, alışılmışın dışında tasarlanmış Bi-Compax formasyonu ile de dikkat çekiyor. Mavi ve kırmızı detayların hareket kattığı kadranın saat 9 hizasında tarih penceresi yer alıyor. 

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-4.jpg

Teknoloji ve yenilik bombardımanı, mekanizma kısmında da devam ediyor. Yeni model, in-house tasarlanıp üretilen Heuer Caliber 02 ile hayat buluyor. COSC sertifikalı otomatik mekanizma, kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf özelliğine ek olarak tarih fonksiyonuna da ev sahipliği yapıyor.

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-5.jpg

Standart (limitli değil) koleksiyona eklenen yeni TAG Heuer Monza Flyback Chronometer, mavi dikişlerle süslenmiş siyah tekstil kayış ve karbon katlanır toka ile bileğe sabitleniyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 13.850 USD.

tag-heuer-monza-flyback-chronometer-6.jpg

Benzer İncelemeler