alexa RDDBEX0900 | Twofold | Excalibur | Roger Dubuis | LumiSuperBiwiNova | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Teknolojik Malzemelerin Efendisi: Roger Dubuis ve Excalibur Twofold

Haute Horlogerie’nin sınırlarını teknolojiyle zorlamaktan çekinmeyen Roger Dubuis, yeni modeli Excalibur Twofold ile zifiri karanlıkta bile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi vadediyor.

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-1.jpg

Lüks saat markaları uzunca bir süredir bilgi birikimlerini farklı alanlarda zorluyor. Öyle ya, oldukça eski olan bu sektör için her zaman ‘yeni’ bir şeyler olmalı. Roger Dubuis de bilgi birikimini etkileyici ve alışılmadık malzemeler üzerinde kullanarak kendi sınırlarını zorlayan markalardan biri. Excalibur Quatuor Car Tech Micro-Melt BioDur CCM ve Excalibur Spider-Carbon3 gibi modelleriyle sevenlerini şaşırtan marka, şimdi de karanlıkta sadece kadranıyla değil, kayışıyla da parlayacak ve kendini fark ettirecek yepyeni bir modelle karşımızda.

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-4.jpg

Lüks saatçilik teknolojisini estetik detaylarla harmanlayan Roger Dubuis’nin bu dikkat çekici horoloji ürünü, üç dünya prömiyerini temsil ediyor. Saatin 45mm’lik kasası ve bezeli, yüzde 99.95 oranında silikadan üretilen ve marka tarafından geliştirilen ultra beyaz kompozit malzeme, mineral kompozit fiberden (MCF) yapılmış. Marka mühendislerinin uzmanı olduğu hazır plaka kalıplama işlemi, MFC ile de mükemmel işler çıkarmalarını sağlıyor. Haute Horlogerie dünyası için ilk olan, patentlenen ve standart ışıldayan malzemelerden yüzde 60 daha uzun ömürlü olan bu malzeme, mekanizmanın üst plakasının her açısını aydınlatıyor.

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-2.jpg

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-6.jpg rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-7.jpg

Saatin iskeletleştirilmiş kadranının üzerinde yansıma önleyici kaplamalı safir kristal cam yükseliyor. Kasa, 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-5.jpg

Roger Dubuis Excalibur Twofold’un (Ref. RDDBEX0900) özel silikon kayışı da ‘LumiSuperBiwiNova’ adı verilen ve yine karanlıkta parlamasını sağlayan bir teknolojiyle sunuluyor. Kayış, titanyumdan üretilen tokayla tamamlanıyor.

rddbex0900-roger-dubuis-excalibur-twofold-3.jpg

Yalnızca sekiz adetle limitli üretilen modeli, elden kurmalı mekanizma Caliber RD01SQ çalıştırıyor ve tam kurulumda saat-dakikaya ek olarak iki tourbillon’a da 50 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Benzer İncelemeler