alexa Tissot | PRX | Automatic Chronograph | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot PRX Automatic Chronograph

Tissot, geçen yıl önce tanıttığı başarılı PRX koleksiyonunu genişletmeye devam ediyor. Hem retro hem de sportif görüntüsüyle 70li yıllara damgasını vuran Seastar 100 konseptini günümüze taşıyan model ailesi, iki yeni model ile kronograf komplikasyonuna merhaba diyor.

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-9.jpg

2021’in belki de en ses getiren yenilikleri arasında yer alan Tissot PRX model ailesi, özellikle rakipsiz fiyat/performans oranıyla, giriş seviye segmentindeki yükselişine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 35mm boyutunda tasarlanmış üniseks modelleri ile mercek altına aldığımız koleksiyon, bugün iki yeni versiyon ile tekrar sayfalarımıza konuk oluyor.

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-5.jpg Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-6.jpg

Yeni modeller, PRX tasarım unsurlarını bünyesinde muhafaza eden, 42mm çapında ve 14.5mm yüksekliğinde hazırlanmış kasayla geliyor. Ustalıkla işlenmiş mat yüzeylere zarif parlak geçişlerin eklendiği sportif kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Model ailesinin sembol detaylarından 100 metre su geçirmezlik değerini karşılayacak şekilde üretilen kasaya, Tissot amblemli kurma kolunun yanı sıra, bir çift dikdörtgen kronograf butonu da eşlik ediyor. 

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-1.jpg

PRX ürün grubunu, bir geleneksel saatçilik klasiği olan kronograf fonksiyonu ile buluşturan modellere iki tip kadran eşlik ediyor. Her iki kadran da, saat meraklıları arasında bir hayli seveni bulunan, Panda ve Reverse Panda tipi renk paletiyle dikkat çekiyor. Model ailesinin retro karakterini de öne çıkaran kadranlar, lacivert üzerine gümüş sayaçlı veya gümüş üzerine siyah sayaçlı tercih edilebiliyor. Tri-Compax kronograf formasyonunda tasarlanan kadranlara kontrast dakika skalası ve saat 4:30 konumuna yerleştirilmiş tarih penceresi eşlik ediyor.

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-2.jpg

Yeni modellere, Tissot’un bağlı olduğu Swatch Group bünyesinde faaliyetlerine devam eden ETA tarafından tasarlanıp üretilen Calibre A05.H31 güç veriyor. Valjoux tabanlı otomatik kronograf mekanizma, 60 saate yükseltilmiş güç rezerv süresi ile dikkat çekiyor. Safir kristal cam arka kapaktan izlenen mekanizmaya, karartılmış perfore rotor enerji sağlıyor. 

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-4.jpg

Her iki model de PRX konseptinin bir diğer imza detayı olan entegre bilezik ile geliyor. Mat ve parlak yüzeyleriyle hem şık hem de sportif görünüm sunan bilezik, çift tarafa açılıp kapanan kelebek tokayla bileğe sabitleniyor. 

Tissot-Prx-Automatic-Chronograph-3.jpg

EUR 1,495 fiyat etiketi taşıyan yeni modellerin, 22 Haziran itibarıyla satış noktalarına ulaşması bekleniyor.

Benzer İncelemeler