alexa Tissot | PRX | Powermatic 80 | Gold | 35mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot PRX Powermatic 80 Gold 35mm

Uygun fiyatlı entegre bilezikli lüks spor saat arayışının tartışmasız ilk akla gelen ismi Tissot PRX ürün grubu, 70ler’in renkli dünyasını bileklere taşıyan sarı altın temasını Powermatic 80 35mm versiyonuyla buluşturdu. 

tissot-prx-powermatic-80-gold-35-mm-1.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Tissot, 2021 yılında tanıttığı PRX koleksiyonu ile endüstride mevcut tüm dengeleri alt üst etmişti. İsviçre saat endüstrisinin lokomotif isimleri arasında yer alan markanın 1978 yılında çıkardığı ve o dönem için devrimsel bir özellik olan Quartz mekanizma ile donatılmış Seastar modelini ilham alan genç koleksiyon, şık görüntüsünün yanı sıra birkaç katı fiyata satılan farklı markaların lüks spor saat modellerine olan yakın duruşuyla da giriş seviye saat meraklılarının gönlüne taht kurmuştu. 

tissot-prx-powermatic-80-gold-35-mm-2.jpg

Tissot’nun güncel ürün grubuna 41mm ve 35mm kasa çaplarıyla eklenen koleksiyon zaman içerisinde masif altın bezelli lüks versiyonlardan Panda Chronograph modellere uzanan geniş bir seri haline geldi. Konseptin çok yönlü karakterine tepkisiz kalmayan köklü marka, deri ve kauçuk kayış alternatifleri ile, koleksiyonun yükselişini devam ettirdi. Koleksiyonun belki de en ilgi çekici modelleri, komple sarı altın temalı versiyonlar oldu. 70li yılların renkli ve frapan modasını görece uygun fiyat bileklere taşıyan altın temalı modellere, yakın zamanda 35mm kasalı Powermatic80 de eklendi.

tissot-prx-powermatic-80-gold-35-mm-3.jpg

Yeni modelin sarı altın PVD kaplamalı paslanmaz çelikten üretilen kasası, 35mm çapı ve 11.3mm toplam kalınlığının yanı sıra 44.9mm çapraz açıklık ölçüsüyle konforlu bir kullanım vadederken, kompakt boyutlarıyla üniseks kullanıma da yeşil ışık yakıyor. Ön ve arka yüzünde yer alan safir kristal camlara ek olarak Tissot logolu geniş kurma koluna da yer veren vintage temalı kasa, fiyatının çok üzerinde bir işçilik sunan satinajı ile de göz dolduruyor. Son yılların parlayan yıldızı entegre bilezikli lüks spor saat konseptini neo-klasik tarzıyla harmanlayan sportif kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile ortalama su aktivitelerinde de koruma sağlıyor.

tissot-prx-powermatic-80-gold-35-mm-4.jpg

Sarı altın temalı kadran göz alıcı rengiyle 70li yılların ihtişamını ve altının verdiği lüks hissini bileklere taşırken, Tapisserie zemin deseniyle de modelin şıklığına vurgu yapıyor. Saat 3 hizasında yer alan metal çerçeve ile süslenmiş tarih penceresi markanın küçük detaylara verdiği önemin altını çiziyor. Şık kadran zamanı, baton kollar ve indeksler ile gösteriyor.

tissot-prx-powermatic-80-gold-35-mm-5.jpg

80 saatlik güç rezerv süresi ile sektör standartlarını yeniden yazan Powermatic80 otomatik kalibre ile hayat bulan şık model bileğe, sarı altın PVD kaplamalı entegre metal bilezik ile sabitleniyor. 

Benzer İncelemeler