alexa PRX Powermatic 80 | Tissot | TwoTone | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot PRX Powermatic 80 TwoTone Mavi ve Kahverengi Kadran

Tissot PRX Powermatic 80, mavi ve kahverengi tonlarında tasarlanan iki yeni kadranla lüks Two-Tone konseptini yeniden yorumluyor.

Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-3.jpg Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-4.jpg

Kökleri 1978 yılında üretilen Tissot Seastar modeline dayanan PRX, çıkar çıkmaz giriş seviye modeller arasında bütün dengeleri değiştirmiş, 2021 en çok ses getiren yenilikleri arasında yerini almıştı. İlk başta Quartz olarak tanıtılan model, daha sonra markanın bağlı olduğu Swatch Group’un ezber bozan mekanizması Powermartic80 ile donatılmış üç yeni versiyonla genişlemişti. Model ailesine eklenen iki yeni model ise, konseptin lüks yönüne odaklanan güncellemeleriyle yine büyük ilgi topladı.

Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-7.jpg 

Yeni eklenen modellerin en belirgin özelliklerinden biri, kasa kısmında karşımıza çıkıyor. 40mm çapında ve 10.93mm yüksekliğinde tasarlanan paslanmaz çelik kasalara, bombeli çelik bezel yerine, 18K masif altından üretilmiş Fluted (tırtıklı) bezel eşlik ediyor. 100 metre su geçirmezlik değerini koruyan sportif kasanın iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. 

Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-6.jpg 

Model ailesindeki bir diğer yenilik ise kadran kısmında bizleri selamlıyor. Waffle desenin yerini, Quartz versiyonlardan hatırladığımız, Sun-Ray (güneş ışını) desenli kadranlar alıyor. Bezel ile aynı tonda üretilen kollara ve markörlere,  kahverengi ve mavi tonlarında zemin eşlik ediyor. 

  Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-8.jpg Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-9.jpg

Geçmiş modellerden hatırladığımız entegre bilezik ile bileğe sabitlenen modeller için belirlenen liste fiyatı ise ₺25.650,00.

 Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-5.jpg 

Yeni modellerin PRX ailesine kattığı lüks ve seçkin etkiyi yadsımak elbette mümkün değil. Ancak konseptin haklı ününün belki de en büyük sebebi olan rakipsiz fiyat/performans oranı, yeni seride konseptin öne çıkan özelliği olmaktan çıkmış görünüyor.

Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-1.jpg Tissot-PRX-Powermatic-80-Two-Tone-2.jpg

Benzer İncelemeler