alexa Tudor | Pelagos | 39mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Pelagos 39mm Reference: 25407N

Tudor, dalgıç saatlerindeki başarılı üyesi Pelagos model ailesini 39mm çapında tasarlanmış yeni bir seri ile genişletiyor.

Tudor-Pelagos-39-mm-1.jpg

Tudor, 2021 senesinden bu yana dalgıç saatleri segmentindeki Tool Watch tarzı temsilcisini geliştirmeye devam ediyor. Sadece rakipsiz fiyat/performans oranı ile değil, markanın DNA’sında yer alan özgün detayları modern dalgıç saati konsepti ile harmanlayan Pelagos, çıktığı günden bu yana saat tutkunlarından büyük ilgi görüyor. Zaman içerisinde alternatif kadran renkleri kadar soldan kurma kollu modellere denk uzanan model ailesi, bugün 39mm çapında tasarlanmış yeni bir versiyona kavuşuyor.

Genel anlamda Pelagos tasarım unsurlarını bünyesinde barındırmaya devam eden yeni model, 39mm çapında ve 11.8mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Özellikle kasa çaplarının daha kompakt ölçülerle güncellendiği dönemde bir Tool Watch için önemli bir değişiklik diyebileceğimiz yeni kasa, eski modellerde olduğu gibi, Grado 2 titanyuma alaşımından üretiliyor. Ön yüzünde safir kristal cam ve seramik mineli dalgıç bezelinin bulunduğu kasa, vidalı kurma kolu ve masif arka kapağa ev sahipliği yapıyor. Sportif model, 200 metre su basıncına dayanıklı üretiliyor. 

Tudor-Pelagos-39-mm-5.jpg Tudor-Pelagos-39-mm-6.jpg

Yeni modelin bir diğer ayırt edici özelliği olan siyah kadran, tarih penceresine yer verilmemiş olması nedeniyle sunduğu mükemmel simetri ile beğeni topluyor. Sadece Horobox ekibi olarak bizlerin değil, saat tutkusuna gönül vermiş birçok meraklının ortak tercihi olan tarih göstergesiz kadran, modelin Tool Watch tarzı ile fevkalade uyumlu duruyor. 39mm çapa göre tekrar tasarlanan kadranda yer alan tüm bileşenler, Grado X1 Swiss Super-LumiNOVA fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor. 

Tudor-Pelagos-39-mm-7.jpg

Tudor Pelagos 39 gücünü, markanın in-house mekanizmalarından Caliber MT5400’den alıyor. COSC sertifikasyonu taşıyan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 70 saatlik güç rezerv süresi ile yükselen sektör standartlarıyla uyumlu bir profil çiziyor. 

Tudor-Pelagos-39-mm-9.jpg Tudor-Pelagos-39-mm-10.jpg

Yeni model, önceki versiyonlardan aşina olduğumuz, üç parçalı titanyum bilezik ile geliyor. Modelin sade ancak işlevsel karakterini şık bir şekilde tamamlayan bilezik bileğe, markanın patentli T-Fit teknolojisi ile donatılmış katlanır klips ile sabitleniyor.  Model, kendi segmenti ve sahip olduğu özellikler düşünüldüğünde gayet makul bir rakam olan, CHF 3950 fiyat etiketi taşıyor. 

Tudor-Pelagos-39-mm-8.jpg

Benzer İncelemeler