alexa Ulysse Nardin | Blast | Tourbillon | Blue & Gold | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Blast Tourbillon in Blue & Gold Ref. 1725-400-3A/3A

Ulysse Nardin, Flying Tourbillon özellikli yeni Blast modelini tanıttı.

Blast Koleksiyonu, Marine Chronometer konseptinin aksine, markanın geleneksel değil, geleceğe bakan yüzünü temsil eden model aileleri arasında yer alıyor. Ürün grubuna yeni eklenen model ise, Flying Tourbillon özellikli kalibresinin yanı sıra, 18K pembe altın ve mavi PVD kaplamalı titanyum bileşenlerden oluşan çift renkli temasıyla da öne çıkıyor.

ulysse-nardin-blast-tourbillon-in-blue-gold-1.jpg

Yeni model 45mm çapında ve 13mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Geniş fasetlerden oluşan formuyla çarpıcı bir görüntü sunan kasa, 18K pembe altın ve mavi PVD kaplamalı titanyumdan üretilmiş bileşenlerden oluşuyor. Ulysse Nardin amblemli geniş kurma kolunun eşlik ettiği kasanın ön ve arka yüzünde safir kristal camlar görev yapıyor. Mat, parlak ve kumlama yüzeylerin birlikte kullanıldığı sportif kasa, 50 metre su basıncına dayanım sunuyor.

ulysse-nardin-blast-tourbillon-in-blue-gold-2.jpg

Ulysse Nardin Blast Tourbillon in Blue & Gold, markanın son yıllarda birçok modelinde yer verdiği X konseptini merkezine alan, modern bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Çift X işareti ve merkez kısımda yer alan dikdörtgen köprüler, konsepte uygun tonda mavi PVD kaplama ile geliyor. Pembe altından üretilmiş geniş kollar ve kalın saat markörleri, ilk başta karmaşık görünen kadrandan zamanın hemen her ortamda hızlı ve net bir şekilde okunmasını sağlıyor. Saat 12 hizasına yerleştirilen eşapman, saat endüstrisine Ulysse Nardin tarafından tanıştırılan silikon teknolojisine vurgu yapan yazısıyla dikkat çekiyor. Saat 6 konumunda ise, modele adını da veren, Flying Tourbillon özellikli eşapman bulunuyor.

ulysse-nardin-blast-tourbillon-in-blue-gold-3.jpg

Yeni modelin içerisinde, markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber UN-172 görev yapıyor. Flying Tourbillon özellikli otomatik kalibre 2.5Hz (18.000vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Platinden üretilmiş mikro-rotordan güç alan mekanizma, silikondan üretilmiş eşapman çarkı, çapa ve balans yayı ile donatılıyor. 

ulysse-nardin-blast-tourbillon-in-blue-gold-4.jpg

Standart (limitli üretim değil) koleksiyona eklenen Ulysse Nardin Blast Tourbillon in Blue & Gold, kadife desenli mavi kauçuk kayış ve 18K pembe altın/mavi PVD titanyum katlanır klips ile geliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 63,500.

Benzer İncelemeler