alexa Ref. 8152-111-2 | ROOSTER | Ulysse Nardin | Classico | Pre-Sihh 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Classico “Rooster “

ulysse-nardin-logo-feature-2.jpg

28 Ocak 2017 tarihinde Çin Takvimi’ne göre “horoz yılı“ başlıyor. Bu bağlamda görücüye çıkan son model Ulysse Nardin Classico “Rooster “ oldu.

Ulysse Nardin her sene Çin Takvimi için limitli saat üretiyor. Geçtiğimiz sene maymun yılı kutlanırken bu sene horoz yılı kutlanıyor. Çin kültüründe enerji ve kendine güveni temsil eden horoz, Ulysse Nardin Classico koleksiyonunda da kendisine yer buluyor.

Ulysse-Nardin-Classico-Rooster-8152-111-2-1.jpg

Sanatçı çizimini kadrana aktarırken asırlık Champlevé yöntemini kullanmış. Nadir ve sayılı kişinin hakim olduğu bu teknikte, kadran elle oyulduktan sonra çeşitli renkler ile dolduruluyor.

18 ayar pembe altın kasadan üretilen Classico Rooster model, 88 adetlik üretim adetine sahip. İleri teknoloji, mühendislik ve geleneksel sanatı buluşturan Ulysse Nardin Classico Rooster modelinin kalbinde, COSC sertifikalı ve otomatik kurgulu Caliber UN-815 görev yapıyor. Saatin safir kristal arka kapağı sayesinde mekanizmayı seyretmek mümkün.

Çin Takvimi için bir çok marka her sene yeni modellerini duyuruyor. Üretilen her model, limitli adetlerde üretilmiş ve değerli materyaller ile bezenmiş bir şekilde tasarlanırken, markalar geleneksel el sanatlarını da modellerinde kullanma yoluna gidiyor. Ulysse Nardin’de bu işi layığı ile yapan firmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Ulysse-Nardin-Classico-Rooster-8152-111-2-3.jpg

Sanatçı çizimini kadrana aktarırken asırlık Champlevé yöntemini kullanmış. Nadir ve sayılı kişinin hakim olduğu bu teknikte, kadran elle oyulduktan sonra çeşitli renkler ile dolduruluyor. Renklerin tamamı metal oksitlerin farklı oranlarda karıştırılması ile elde ediliyor ve tüm bu yoğun işçiliğin ardından ortaya 3 boyutlu görüntü sunan horoz motifi çıkıyor.

Ulysse-Nardin-Classico-Rooster-8152-111-2-4.jpg

Saat siyah timsah derisi kordon ve pembe altın toka ile beraber geliyor. 

Teknik Detaylar Ref. 8152-111-2/ROOSTER 

Mekanizma: UN-815, COSC – 42 saat güç rezervi – otomatik

Kasa: 40mm – 18 ayar pembe altın – 50 metre su geçirmezlik

Cam: Ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamalı safir kristal – arka yüzünde safir kristal.

Kadran: Champlevé?motifli Horoz figürü

Kordon: Siyah timsah derisi – 18 ayar pembe altın toka 

Ulysse-Nardin-Classico-Rooster-8152-111-2-2.jpg

Benzer İncelemeler