alexa 2303-270LE/CARB | The Hour Glass | Carbonium | Freak X | Ulysse Nardin | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ulysse Nardin Freak X Carbonium Gold The Hour Glass (Ref. 2303-270LE/CARB)

İsviçreli saat markası Ulysse Nardin, lüks saat perakende satış grubu The Hour Glass’ın 40. yaşını 30 adetle limitli Ulysse Nardin Freak X Carbonium Gold The Hour Glass modeliyle kutluyor.

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-1.jpg

The Hour Glass ve Ulysse Nardin çok uzun zamandır iş birliği halindeler. Singapur menşeili lüks saat perakende satış grubu, 20 yıldan uzun süredir markanın saatlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Şöyle de diyebiliriz; The Hour Glass, Rolf W. Schnyder’ın markaya liderlik ettiği ve 2001’de Freak’in ilk kez lanse edildiği dönemlerden beri Ulysse Nardin ile birlikte yürüyor. Hal böyle olunca, bu uzun soluklu iş birliğinin kutlaması, geleceği selamlayan Freak X ile yapılıyor.

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-2.jpg

SIHH 2019’da saatseverlerle buluşan Freak X, Freak Vision ve Freak Out’un günümüz jenerasyonlarından 2mm daha küçük çapla (43mm) kullanıcılarıyla buluşuyor. Karbonyum, uçakların gövdesinde ve kanatlarında kullanılan çok hafif ve sürdürülebilir bir malzeme. 7μm çapındaki karbon fiberlerden oluşan malzeme kesildiğinde, katmanların oluşturduğu organik bir desen ortaya çıkıyor. Karbonyum altınsa katmanların altınla buluşması anlamına geliyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapakla sunulan model, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık sağlıyor.

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-3.jpg 2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-5.jpg

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-6.jpg

Ulysse Nardin Freak X Carbonium Gold The Hour Glass modeline hayat veren mekanizma Freak Vision modelinden uyarlanmış; nikel ağırlıkların ve sabitleyici mikro-bıçakların görev yaptığı ultra-hafif ve ekstra geniş, silisyumdan yapılmış bir balans çarkı ile donatılmış. Otomatik Calibre UN-250 tam kurulumda 72 saatlik güç rezervi sağlıyor.

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-7.jpg

Şampanya rengi kadranıyla oldukça dikkat çekici görünen model, yine şampanya rengi ‘point de bride’ dikişli koyu kahverengi timsah derisi kayışla tamamlanıyor.

2303-270le-carb-ulysse-nardin-freak-x-carbonium-gold-the-hour-glass-4.jpg

Benzer İncelemeler